ШУБЕРТ. ЛЯТОШИНСЬКИЙ. КЮР.
Концерт Симфонічного оркестру
Віденського радіо
Одна з ключових подій Українського інституту в рамках двостороннього Року культури Україна-Австрія - концерт Симфонічного оркестру Віденського радіо "Шуберт. Лятошинський. Кюр." за участі українського соліста Андрія Павлова (скрипка)
відбулася 29 травня у Відні.
У програмі концерту прозвучали три симфонічні твори, які представляють три різні епохи музичної культури: Третя симфонія основоположника української сучасної музики Бориса Лятошинського (в першій, нецензурованій редакції), Сьома ("Незакінчена") симфонія першого композитора романтичної доби Франца Шуберта і Movimenti для скрипки з оркестром нашого сучасника, австрійця Ґерда Кюра. Диригент – одна з найяскравіших світових зірок нового покоління Дункан Вард (Велика Британія), соліст – Андрій Павлов (скрипка, соліст Національного оркестру «Київська Камерата»).
"Історія взаємодії української і австрійської музичної культури має глибокі корені: такі західні регіони України, як Буковина, Галичина і Закарпаття раніше входили до Австрійської імперії та Австро-Угорщини, і саме у Львові та Чернівцях працювали австрійські музиканти (наприклад, Франц Моцарт, Ян Рукгабер, Ернст Пауер), чим зробили значний внесок у розвиток української професійної музики Західної України", – зазначив Юрій Чекан, музикознавець, доктор мистецтвознавства, лауреат Премії ім. М. Лисенка.

Симфонія видатного українського композитора Бориса Лятошинського глибоко вразила не тільки публіку, але й самих музикантів, які неодноразово на репетиціях і після події ділилися своїми думками з командою Українського інституту.

"Музика українського композитора має дуже особливе звучання, що перебуває між стрімким пізньоромантичним стилем "а-ля Рахманінов" і сміливою симфонією "а-ля Скрябін", яка часто натякає на традиційну музику його Батьківщини", – вважає Крістофер Бехер, інтендант Симфонічного оркестру Віденського радіо.

Концерт транслюватиметься в ефірі австрійського національного мовника ORF 19 липня 2019 року, а також прозвучить в Україні на хвилях Третього каналу Суспільного Радіо «Культура».