Український хор "Щедрик" отримав перемогу на австрійському музичному фестивалі
Легендарний дитячий українських хор "Щедрик" за підтримки Українського інституту взяв участь в міжнародному фестивалі для хорів і оркестрів Summa Cum Laude Youth Music Festival, що проходив 5-10 липня у Відні.
Український хор переміг у категорії "Treble Choirs" (жіночі хори) з оцінкою "Видатний успіх". Подія відбулася в рамках програми двостороннього Року культури Україна-Австрія 2019.
Summa Cum Laude Youth Music Festival щорічно проходить в липні на найкращих музичних сценах Відня. До фестивалю входить конкурсна і загальна програми, а також лекції та майстер-класи.
Цього року у фестивалі взяли участь 1600 учасників з усього світу. Фестиваль SCL є одним із найпрестижніших міжнародних молодіжних фестивалів для хорів і оркестрів, розповідає організаторка Тетяна Калита, голова ГО "Міжнародний інститут культурної дипломатії": "Не лише оргкомітет фестивалю чи конкурсу відбирає своїх учасників. "Щедрик" також завжди дуже уважно і відповідально ставиться до вибору подій, у яких планує взяти участь, тому що для нас важливий рівень інших учасників, важливо отримати гідну конкуренцію, а також можливість потенційної співпраці і спільних проектів. Ну а рівень майданчиків… Цього разу — Золота зала Віденської філармонії, Велика зала в Концертхаус – без перебільшення, це надзвичайної "ваги" сцени у музичному світі! І хоча дітям властиво сприймати надзвичайні події просто як данність, але вони були вражені й зачаровані, вони були піднесені на цих легендарних сценах".

Виступ дитячого хору "Щедрик" став одним із
важливих пунктів програми двостороннього Року культури Австрія-Україна 2019, каже
Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту: "Складаючи програму заходів для Року культури, Український інститут орієнтувався передовсім на проекти, розроблені спільно з закордонними партнерами, аніж на підтримку виступів українських виконавців за кордоном. Але у випадку зі "Щедриком" для нас були важливі високий рівень виконавської школи, прекрасний музичний смак і відданість колективу своїй справі. Саме це привело хор до перемоги. Окрім того, діти отримали неоціненний
досвід та нагоду спілкуватися з однолітками з усього світу. Маємо надію, що вони і надалі будуть зірковими культурними амбасадорами України".

На конкурсі українці виступили з програмою, яка складалася з творів Арво Пярта, Вікторії Польової, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець та Клемана Жанекена. Незважаючи на досить різний вік виконавців (у "Щедрику" є учасники віком від 10 до 18 років),
хор поставив амбітну мету позмагатися за перше
місце в категорії "Treble Choirs" (жіночі хори) і здобув перемогу. Всі 5 творів виконувалися а капела
(тобто без музичного супроводу), що додало особливої глибини звучанню в Золотому залі Віденської філармонії.