Українські
громадські діячі
на війні

Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та представників громадського суспільства, які долучилися до лав Збройних Сил України.

Герої історій цього розділу самі пройшли через досвід Майдану і особисто долучалися до державотворення після Революції гідності. Закономірним стало і те, що вони взяли до рук зброю, щоб свою державу захистити.

Роман Вінтонів

Роман Вінтонів – український журналіст, сценарист, актор і музикант. Він відомий під псевдонімом “Майкл Щур”, ведучий щотижневого дайджесту сатиричних новин на ютубі «Телебачення Торонто». З початку російського вторгнення 2022 року Роман Вінтонів перебуває у лавах ЗСУ.

Роман працював на телеканалах «К1», «Інтер», «1+1», «Україна», «ZIK», «hromadske.ua». У 2012 році Роман уперше з’явився в образі Майкла Щура на YouTube-каналі, що тепер називається «Телебачення Торонто». Харизматичний Майкл Щур не боявся відверто кепкувати з політиків і ставити незручні запитання. З 2017 по 2019 рік Роман Вінтонів був членом правління «Суспільне», чимало зробивши для розвитку цього незалежного від політиків і бізнесу медіа. У 2017 році Роман став лауреатом премії ім. Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці», а у 2020 році – фіналістом премії Георгія Ґонґадзе.

Якби Роман Вінтонів продовжував працювати разом із командою «Телебачення Торонто», то мав би потужний інформаційний вплив, адже щотижневу передачу дивляться від 300 до 500 тис. глядачів. Однак одразу ж після початку вторгнення військ РФ на територію України у лютому 2022 року Роман долучився до Сил територіальної оборони України, з якими підписав контракт ще за рік до цих подій.

“Потім аналізував, які емоції мною керували в той момент. Точно було відчуття несправедливості. Вони (росіяни. – ред.) просто можуть собі дозволити на нас напасти, а насправді жодної підстави немає. У них є зброя, нафта, газ, через те вони думають, що все можуть. І мене це дратує.” – пояснює Роман.

Роман Вінтонів постійно наголошує, що у РФ не було жодних об’єктивних причин починати повномасштабну війну. Все це – наслідок багаторічної пропагандистської роботи, в межах якої росіян наче зазомбували вірити у бажану дійсність, сформовану владою, та підтримувати її.

Фото:
Facebook-сторінка Майкла Щура
Ознайомитись з роботою Романа Вінтоніва:
Twitter | Facebook | YouTube