Між вогнем і вогнем
Масштабна виставка сучасного українського мистецтва
«Між вогнем і вогнем»
відкриється 20 вересня у Відні
Масштабна презентація українського мистецтва в Австрії, виставка
«Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз», присвячена мистецтву останніх п'яти років, відкриється 20 вересня 2019 року в галереї Semperdepot при Австрійській академії образотворчого мистецтва у Відні.
Кураторський дует Аліси Ложкіної і Костянтина Акінші представляє проєкт, у фокусі якого новітнє українське мистецтво, а також трансформації в країні, що переживає непростий і водночас надзвичайно цікавий етап історії.

«Для Українського інституту важливе багатоголосся цієї виставки та свобода кураторської і творчої роботи. Вона розкриває ширший історичний, політичний і культурний контекст, з котрого постає актуальне українське мистецтво. «Між вогнем і вогнем» — це не лише художнє висловлювання, але й запрошення до діалогу, в якому мова візуальної культури не потребуватиме перекладу», — зазначає Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

Виставка складається з робіт 22 художників, скульпторів, фотографів та інших митців, які працюють з різними медіумами. Серед них Гера Артемова, Юрій Болса, Вова Воротньов Зіна Ісупова, Марія Куликовська, Саша Курмаз, Ярема Малащук та Роман Хімей, Антон Малиновський, Сергій Мельниченко, Роман Михайлов, Євген Нікіфоров, Ігор Петров, Юрій Пікуль, Олександр Совтусик, Ярослав Солоп, Олена Субач, В'ячеслав Тешнер, Олександр Чекменьов, Давид Чичкан, Нікіта Шаленний, Kinder Album.

У проєкті також буде продемонстровано монументальні горельєфи радянської доби «Танкіст», «Артилерист», «Матрос», «Піхотинець», «Льотчик». Об'єкти було створено колективом авторів 1970 року для оздоблення тридцятиметрового пілону, що був частиною ансамблю Монумента бойової слави Збройних сил СРСР у Львові на вул. Стрийській. Горельєфи було демонтовано навесні 2019-го і передано до колекції Меморіального музею тоталітарних режимів Територія Терору (Львів, Україна).Назва виставки відсилає до цитати зі збірки творів Вільяма Блейка. Ці твори було написано за часів Французької революції, яка принесла багато сподівань і розчарувань. Сучасна Україна, побачена очима молодих художників, буквально опиняється поміж вогнями. У широкому сенсі це метафора всіх численних випробувань, з якими стикається Україна за останні 100 років.

«У проєкті «Між вогнем і вогнем» ми намагаємося створити простір діалогу, поєднуючи роботи сучасних українських художників, світлини з молодіжних рейвів, документацію подій Революції Гідності та пам'ятники радянської доби, присвячені темі війни. Саме ця, здавалося б, на перший погляд, парадоксальна і непоєднувана поліфонія раптом виявляється чиненайрелевантнішим способом ведення розмови про атмосферу у сучасному українському мистецтві і суспільстві загалом», — вважає письменниця і кураторка проєкту «Між вогнем і вогнем» Аліса Ложкіна.

У 2014 році, відразу після революції на Майдані Аліса Ложкіна та Костянтин Акінша влаштували виставку «Я — крапля в океані. Мистецтво української революції» у Кунстлерхаусі (Відень, Австрія) та МОCАК (Краків, Польща). 2018 року вони організували першу масштабну європейську музейну презентацію трьох поколінь українських сучасних художників у музеї Людвіга (Будапешт, Угорщина).

Відвідати виставку можна буде до 8 жовтня 2019 року. Проєкт реалізовано за підтримки Українського інституту та Zenko Gallery в рамках Двостороннього року культури Україна-Австрія 2019.
Адреса: Semperdepot Atelierhaus der Akademie der bildenden Künste Wien; 1060 Відень, Lehargasse 8.

Left
Right
Саша Курмаз. Без назви. Кольорова фотографія, 2011
Олександр Чекменьов. Миколаївка, Донецька область, Донбас, 22 липня 2014. Кольорова фотографія
Гера Артемова. Меланка. Кольорові фотографії, 2014
Ярослав Солоп. Енциклопедія дивовижних фактів. Змішана техніка на папері. 2018-2019