Фокус: Україна-Франція. Пілотний шоукейс для кінокритиків

Програма «Фокус: Україна-Франція» — це шість столичних прем’єр сучасних хітів українського та французького кіно, спільно обраних кінокритиками країн-учасниць.

«Фокус: Україна-Франція» — пілотна програма Київського тижня критики та Українського інституту, який організовує шоукейси українського кіно для міжнародної фахової спільноти. Щороку програма змінює географічний фокус. У 2020 році її партнером виступив Французький інститут в Україні.

«Ми прагнемо створити професійну спільноту міжнародних і українських кінокритиків для розвитку сучасної кінокритики та підвищення видимості українського кіно за кордоном. Доволі концептуально першою фокусною країною стала Франція, де кінокритична преса є важливою та невід’ємною частиною кінопроцесу вже більше, ніж століття», — зазначила керівниця напряму «Кіно» Українського інституту Ольга Бірзул.

У рамках програми відбулися київські прем’єри головних українських фільмів року — стрічок «Атлантида» Валентина Васяновича, «Погані дороги» Наталії Ворожбит і «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва. Режисери представили їх глядачам особисто. Також гості фестивалю мали змогу побачити французькі фестивальні стрічки — «Сліпа зона» Патріка-Маріо Бернара і П’єра Трівідіка, «Південний термінал» Рабаха Аммера-Займеша та «Ти заслуговуєш на любов» Афсії Ерзі.

До дискусій після показів долучилися критики обох країн, які обрали фільми для фестивальної програми, та режисери стрічок. Участь у програмі взяли Жульєт Гоффар (авторка видань Études, Sofilm) та члени Синдикату французьких кінокритиків, який є засновником Каннського «Тижня критики», — Лео Соесанто (Libération, Les Inrockuptibles, Premiere) й Олів’є Пеліссон (Bande à Part, Bref). Українську сторону представили куратори Київського тижня критики — Дарія Бадьйор, Сергій Ксаверов, Анна Дацюк та Станіслав Битюцький.

Київський тиждень критики — міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. 4-й фестиваль пройшов у кінотеатрі «Жовтень» з 22 по 28 жовтня 2020 року. На відкритті фестивалю відбулася церемонія нагородження щорічною національною премією кінокритиків «КІНОКОЛО». Організатор фестивалю — компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Партнерами програми «Фокус: Україна-Франція» виступили Український інститут та Французький інститут в Україні.