Кінопокази та нетворкінг-вечірка організовані Українським інститутом в рамках програми двостороннього Року культури Україна Австрія 2019 у партнерстві з Артхауз Трафік.

 

Покази розпочалися з нетворкінг-вечірки Ukrainian Aperitivo, на яку завітали, як українські кінознавці, які проживають в Австрії, так і австрійські синефіли та журналісти. Такий формат заходу є одним із ключових у світі кіно, адже це унікальний майданчик для спілкування режисерів, продюсерів, представників медіа, критиків та просто кіноглядачів.

В програмі різножанрова підбірка з чотирьох найновіших українських стрічок, які вже встигли завоювати міжнародне визнання:

Драма «Додому» – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» кінофестивалю у Каннах. В Україні фільм було відзначено Гран-прі Одеського кінофестивалю – «Золотим дюком», який присуджується за результатами глядацького голосування.

Антиутопія «Атлантида» Валентина Васяновича, яка стала переможцем програми Венеційського кінофестивалю «Горизонти». «Атлантиду» було також представлено у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто і в рамках спеціального шоукейсу Українського інституту та Одеського кінофестивалю для міжнародних відбірників та дистриб’юторів.
Комедія «Мої думки тихі» – повнометражний фільм режисера Антоніо Лукича. Вперше фільм було показано у секції East of West Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де «Мої думки тихі» удостоїлись Спеціальної премії журі.

Документальний фільм «Тато – мамин брат» Вадима Ількова, прем’єра якого відбулася у рамках європейського фестивалю документального кіно Visions du Réel у Швейцарії.

«Ми показували веселий фільм про неблагополучну сім’ю в серйозному благополучному Відні, – ділиться режисер Антоніо Лукіч враженнями від представлення свого фільму публіці Відня, – і незважаючи на мої занижені очікування – реакція глядачів на проблеми і пригоди наших героїв була дуже живою! Символічно показ проходив в стародавньому кінотеатрі Уранія, колишньому планетарії, через співзвуччя з «Україна» деякому глядачеві могло здатися, що це не назва окремого закладу, а просто помилка у квитку. Проте показ пройшов дуже здорово. І ще куди більш здорово пройшла сесія Q&A, де навіть на найочевидніші питання я спробував дати оригінальні відповіді. І сподіваюся нікого не образив».

«Україна вперше представлена окремою програмою на найбільшому кінофестивалі Австрії – Viennale, який щорічно показує найгучніші фестивальні хіти другого півріччя і найочікуваніші прем’єри майбутнього сезону. Майже всі стрічки в добірці – дебюти, при цьому вони вже були нагороджені на найпрестижніших світових кінофорумах і скоро з’являться на великих екранах в Україні. Фільми розповідають про абсолютно різні регіони нашої країни: Київ, Закарпаття, Крим та дистопічний Донбас. Вони говорять різними жанрами і різною мовою, і повний зал на вчорашньому показі «Мої думки тихі» доводить, що говорять вони дуже переконливо і зрозуміло для австрійського глядача», – менеджерка кіно Українського інституту Наталія Мовшович.