388 обʼєктів культурної спадщини зруйновано, кількість збільшується кожного дня: Український інститут розповість про кожний об’єкт у проєкті «Листівки з України»

Український Інститут за підтримки USAID запускає міжнародну кампанію «Листівки з України» / «Postcards from Ukraine», яка покаже світові зруйновані історичні та культурні памʼятки України. Вона розповість про завдану шкоду українській культурі окупантами внаслідок бомбардувань та обстрілів під час повномасштабної війни, яку Росія розпочала проти України 24 лютого 2022 року.

В рамках проєкту буде випущено понад 100 листівок про об’єкти культурної спадщини з різних регіонів України українською та англійською мовами, кожна з яких розповідатиме історію конкретної культурної пам’ятки, яка зазнала пошкодження. Детально ознайомитися з листівками можна на сайті проєкту, який постійно оновлюється.

Інформацію про об’єкти можна відшукати за фільтрами: регіоном, датою, коли памʼятка була побудована чи зруйнована; типом об’єкту та його статусом, а також за видом зброї, якою у нього поцілили – артилерія, ракетний обстріл чи вогнепальна зброя.

«Зловмисне, прицільне знищення Росією українських культурних пам’яток є величезною втратою для України, Європи та всього світу. Намагаючись стерти культуру й історію України, Кремль прагне стерти саме поняття української нації.  Мета проекту «Листівки з України» – показати світові справжнє обличчя неспровокованої та невиправданої війни, яку Росія розв’язала проти України, українського народу та української культури», – зауважив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

Так, у Київській області, селі Лукʼянівка, вщент зруйнований Храм Вознесіння Господнього, рідкісна памʼятка українського деревʼяного зодчества 1879 року, в Харкові артилерією поцілено у Палац Праці – незвичайну будівлю початку 20 століття, зведену в стилях модерн і неокласицизм, а в Луганській області, місті Лисичанськ, стерли з лиця землі багатопрофільну гімназію – яскравий приклад бельгійської архітектурної спадщини Лисичанська (кін. ХІХ ст.), яка була однаією з найкращих шкіл України.

Алім Алієв, заступник генерального директора: «Війна Росії в Україні приносить не тільки смерть мешканцям України, але й стирає її культуру, руйнуючи історичні будівлі, мечеті, синагоги, пам’ятники, художні галереї, музеї, бібліотеки і навіть унікальні види транспорту, які асоціюються із країною, як-от найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія». Вже сьогодні російські війська скоїли воєнні злочини шляхом знищення чи пошкодження 388 об’єктів культурної спадщини. Оскільки війна продовжується, є реальні побоювання, що цей список подовжиться».

Росія не просто знищує українські міста та села, а систематично знищує українську культурну спадщину. Це є свідченням війни, мета якої стерти український народ від його коренів до сьогодення. Ініціатори проєкту закликають активних громадян розказати світові про знищення української культури, розповсюдивши листівки в соціальних мережах з хештегом #PostcardsFromUkraine.