Стартує четвертий марафон з написання текстів про українську культуру у Вікіпедії

Із 1 по 31 березня Український інститут, Міністерство закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» проведуть щорічну інформаційну кампанію «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії». Кампанія має на меті збільшити кількість статей про Україну та її культуру українською та іншими мовами.  
 

Із 1 по 31 березня Український інститут, Міністерство закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» проведуть щорічну інформаційну кампанію «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії». Кампанія має на меті збільшити кількість статей про Україну та її культуру українською та іншими мовами.  
 

Оскільки Вікіпедія є одним із найбільших і найдоступніших світових джерел інформації, важливо, аби матеріали про Україну і українську культуру були представлені на платформі різними мовами світу.  

«З 2021 року, коли ми ініціювали наповнення Вікіпедії правдивими фактами про Україну, проєкт досяг неабияких успіхів. Важливо, що цей процес триває вже четвертий рік поспіль і нарощує масштаби, «обростає» новими небайдужими людьми в Україні та всьому світі. Я дякую кожному та кожній з них за їхній внесок у спільну справу. Ці системні зусилля мають критично важливе значення в умовах повномасштабної війни Росії проти України та її спроб знищити українську ідентичність, спотворити українську історію, присвоїти наших митців, заперечувати право України на існування. Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії є важливою частиною стратегії просування у світі правдивих, заснованих на фактах наративів про Україну», – Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України.

Кампанія проходитиме вчетверте, стартувавши 2021 року. Протягом цього часу у Вікіпедії було створено понад 6 000 унікальних статей на тему української культури різними мовами світу. Так, на платформі з’явилися тексти не лише більш поширеними мовами як-то французькою, німецькою, японською, китайською тощо –, але й арабською, баскською, валійською, індонезійською, мовами тіап і гуджараті.    

«Ми проводимо Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії вже чотири роки, і за цей час навколо нього сформувалася велика спільнота вікімедійців з усього світу, які допомагають крок за кроком відкрити Україну світові. Наприклад, минулого року до кампанії долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу: від Сполучених Штатів та Канади до Малайзії та Японії. Разом з тим заохочуємо долучатися усіх охочих українців, котрі знають іноземні мови: будь-хто може долучитися до наповнення Вікіпедії будь-якою мовою, якою володіє», — коментує Ілля Корнійко, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».  

Цьогорічна тема проєкту – деколонізація української культури. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну світ зацікавився досі недослідженою українською культурою. Чимало митців, науковців, історичних постатей, творів мистецтва відомі світовій спільноті як російські, у той час як вони є фундаментальною частиною української культурної спадщини. Проєкт прагне розкрити українську ідентичність цих постатей, формування їхніх світоглядів під впливом української культури, продемонструвати їхній тісний зв’язок із Україною.

«Культурна колонізація в першу чергу спрямована на те, щоб підпорядкувати собі й не дати можливості самостійного розвитку, самостійного становлення націй через культуру. Росія привласнювала собі українську культурну спадщину століттями, привласнюючи собі найвидатніших українських митців, їхніх здобутків, і применшуючи українську культуру до рівня містечкової. Наше завдання– повернути собі власні культурні надбання і розповісти його справжню історію світові», говорить Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.

Запрошуємо долучитися до проєкту усіх охочих. Інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна на ucdm.wikimedia.org.ua. 

#UkraineEverywhere  

#UCDMonth  #UEWikipedia