Старовинна будівля, зведена в історичному районі Харкова ще на початку ХХ століття, в якій понад сотню років навчалися покоління українців.
Школа №7 розташована «на Заїківці» — в одному з історичних районів Харкова. Її історія почалася ще наприкінці 1883 року, коли місто активно розвивалося. Саме цього року Міська дума відкрила збір коштів для зведення будівлі початкової та середньої школи.
У 1900 році міська управа нарешті купує у відомого на той час харківського землевласника Андрія Квітки три суміжні ділянки загальною площею 4550 м². А ще за 6 років, у період із 1906 по 1907 роки, управа зводить навчальний корпус за проєктом Бориса Корнієнка, який тоді був міським архітектором Харкова.
У будівлі засновують одразу чотири училища, які 1914 року увійшли до складу так званого 4-го складного міського училища імені Костянтина Ушинського. Тут викладали не лише основні дисципліни, а й столярне ремесло. Того ж таки 1914 року до будівлі додають ще один поверх, який спроєктував інший харківський архітектор — Олексій Линник.
Так споруда набуває сучасного вигляду. А з 1949 року отримує й сучасну назву — стає середньою загальноосвітньою школою №7. Заклад працював до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну наприкінці зими 2022 року. Тоді вибухи російських бомб та артилерійські черги заглушили голоси школярів.
Унаслідок обстрілів 14 та 27 березня були пошкоджені фасади та вікна старовинної будівлі, у якій навчалися покоління українців. У цих стінах вони дружили, закохувалися, розчаровувалися, здобували свої перші перемоги та життєві уроки.
Утім те, що довгі роки берегло пам’ять про найщасливіші дитячі роки, відтепер саме може стати спогадом.