Проєкт «Листівки з України» фіксує та демонструє шкоду, завдану українській культурній спадщині російськими військами внаслідок бомбардувань та обстрілів.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну війська щодня знищують історичні, архітектурні та археологічні пам’ятки нашої країни. Російські військові цинічно і нещадно обстрілюють музеї, меморіали, університетські будівлі, кінотеатри, кидають ракети на церкви, храми, собори, телевежі, пам’ятники. Росія не просто знищує українські міста та села, а систематично знищує українську культурну спадщину, яка налічує тисячі років.
80 листівок з різних регіонів України, кожна з яких розповідає історію конкретної культурної пам’ятки та за яких обставин її було зруйновано або пошкоджено. 8 відомих українських та іноземних культурних діячів та публічних осіб озвучили історії зруйнованих пам’яток, зокрема британський актор Гʼю Бонневіль, литовська співачка Моніка Лу, український футболіст Андрій Ярмоленко, український гурт ДахаБраха та інші.
Про проєкт «Листівки з України» написали 41 іноземне медіа у 13 країнах. Зокрема, Corriere della sera, HuffPost, Yahoo News, SkyNews, De Standaard, La Vanguardia, Classic FM, Hindustan News Hub та інші.
По всьому світу завдяки посольствам України та партнерам було проведено понад 40 виставок для привернення уваги міжнародної спільноти до злочинів проти української культурної спадщини. Так, виставки відбулись у Португалії, Великій Британії, Індії, Японії, Нідерландах, Аргентині, США, Франції, ОАЕ та в інших країнах. До кампанії долучились українські інституції та лідери думок, а також 73 закордонні дипломатичні установи та Європейська комісія, які публікували листівки у своїх соціальних мережах 24 мовами.
Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель – поштовий блок випущений в рамках кампанії Укрпоштою в партнерстві з Українським інститутом, частиною якого стали «Листівки з України». На них зображені документальні фото найбільшого в світі транспортного літака АН-225 «Мрія», ігрового майданчика в Бучі і Центрального Будинку Культури в Ірпені, які були знищені окупантами.
Проєкт здійснено командою Українського інституту за підтримки проєкту USAID та за участі креативної агенції Green Penguin Media.
Також висловлюємо вдячність Олександру Виноградову та Юлії Грубріній за експертні консультації в рамках проекту.
Використовуйте хештег
#PostcardsFromUkraine