Аудіогіди
Україномовні аудіогіди
в музеях світу Audible to U

Коли українська звучить в одному з найпрестижніших музеїв світу – це зміцнює міжнародний імідж України та української мови як однієї з популярних європейських мов

Андрій Дещиця, Посол України в Польщі –
2018 року Український інститут започаткував довгострокову програму створення україномовних аудіогідів у провідних музеях світу Audible to U. Мета програми — популяризація української мову в світі, а також задоволення мовних потреб українців за кордоном. Впродовж 2019 року було створено та запроваджено україномовні аудіогіди в чотирьох музеях Європи — у Віденській галереї Бельведер в Австрії (див. Розділ «Рік культури Україна-Австрія»), а також у трьох музеях в Польщі.

Україномовні аудіогіди
в музеї польських євреїв POLIN

Дата
22 серпня
Сектор
Напрям діяльності
Викладання
і популяризація української мови
за кордоном
Українська мова
Місце
Варшава, Польща
В рамках програми Українського інституту Audible to U в серпні 2019 року україномовні аудіогіди були створені та запущені в музеї польських євреїв POLIN. Для постійної експозиції розроблено 200 екскурсій у аудіоформаті. Це другий аудіогід українською мовою в польських музеях після Національного музею Варшави, що був запроваджений наприкінці 2018 року.
Аудіогіди українською
в «Королівському замку у Варшаві» та «Королівському замку на Вавелі»
Дата
25 грудня
Сектор
Напрям діяльності
Викладання
і популяризація української мови
за кордоном
Українська мова
Місце
Варшава
та Краків, Польща
До мережі музеїв, що пропонують аудіоекскурсії українською мовою, долучилися «Королівський замок у Варшаві» та «Королівський замок на Вавелі» у Кракові. Аудіоекскурсії українською мовою записано для 8 частин постійної експозиції «Королівському замку у Варшаві».

Відтепер його відвідувачі можуть послухати українською мовою про експонати наступних розділів Колекції Лянцкоронського: Живопис Рембрандта, Галерея живопису, скульптури та декоративного мистецтва, Королівська бібліотека, Велика зала, Королівська зала, Сенаторська зала та Кімната Матейко.

А гості «Королівського замку на Вавелі» зможуть знайомитися українською мовою з постійними експозиціями Державної зали, Королівської скарбниці та Арсеналу, Загубленого Вавелю та колекції східного мистецтва.