Промоція українського кіно
Перша делегація українських документалістів на головному світовому фестивалі неігрового кіно IDFA
Дата
26 –27 жовтня
Сектор
Напрям діяльності
Участь України
у ключових культурних, освітніх
і наукових подіях світу
Кіно
Місце
Амстердам, Нідерланди
Держкіно України, разом із Українським інститутом та командою Docudays UA, вперше в історії на державному рівні підтримало візит делегації українських документалістів та документалісток на IDFA-2019 в Амстердамі. Наші митці отримали можливість презентувати свої кінопроєкти іноземним продюсер(к)ам, представникам та представницям міжнародних кінофондів, фестивалів та навчальних програм

Артем Голосов, начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроєктів Держкіно –
Український інститут у партнерстві з фестивалем Docudays UA та Державним агентством України з питань кіно представив десять українських кінопроєктів на найбільшому світовому фестивалі документалістики IDFA.
Це перша настільки масштабна презентація українського документального кіно на фестивалі IDFA, який також називають «документальними Каннами» за рівень впливу на світову галузь документалістики.

26 листопада у рамках шоукейсу Meet the Ukrainian Delegation було представлено чотири майбутні фільми: «Поміж двох війн» Аліни Горлової, «Крихка пам'ять» Ігоря Іванько, «Експедиція 49» Аліси Коваленко та «Фрагменти льоду» Марії Стоянової.

До складу української делегації увійшли іще шість проєктів: «Сіль з Боневілля» Семена Мозговиого, «Лимани» Сергія Лисенка, «Свідчення Флоріана» Олексія Радинського, «Наслідки VR: Євромайдан» Сергія Полєжаки, «РОЗИ. Фільм-кабаре» Ірини Стеценко та «Залізна сотня» Юлії Гонтарук.

27 листопада за підтримки Українського інституту відбувся IDFA FORUM LUNCH. Ланч, який відвідало понад 300 гостей з усього світу, пройшов під гаслом «Ukraine: Here We Go!».