Співпраця з консульствами
Театр та джаз на Українському тижні
у Гданську
Дата
7-16 листопада
Сектор
Напрям діяльності
Представлення української культури за кордоном
Перформативне мистецтво
Місце
Гданськ, Польща
Лише з повстанням Українського інституту при МЗС України з'явилась можливість не тільки фінансової підтримки, але й експертного залучення фахівців Інституту до відбору проєктів та організаційної підтримки у їх реалізації. У 2019 році вже четвертий «Український Тиждень в Гданську» став однією з важливих культурних подій у місті, яка відбулась у найбільш рейтингових мистецьких локаціях. Незважаючи на насичену мистецьку програму, якою славиться Гданськ, українська культурний фестиваль зайняв у місті своє місце, а зацікавлення та захоплення місцевої публіки, гостей міста та української громади підтверджується аншлагами на наших подіях.

Надзвичайно актуальним залишається продовження цього проєкту як такого, що довів свою ефективність та актуальність. Особливе значення це має на тлі непростих двосторонніх українсько-польських стосунків, складного міжнародного іміджу України за кордоном, активної діяльності – у різних сферах публічного життя – російських спецслужб, у т.ч. їх дезінформаційних підрозділів


Лев Захарчишин, консул України в Гданську –
З 7 по 16 листопада у Гданську пройшов IV Український тиждень, в рамках якого відбулися концерти, вистави, кінопокази, арт-інсталяції тощо. Театральну та джазову програму фестивалю сформували Український інститут у співпраці з Kонсульством України у Гданську, за ініціативи якого фестиваль відбувається вже четвертий рік поспіль.

13 листопада у рамках фестивалю у Балтійській філармонії імені Фредеріка Шопена було організовано концерт джазових інтерпретацій Лаури Марті з проєктом Наталії Лебедєвої Quests за спеціально створеною програмою.

До театральної програми проекту були відібрані три вистави незалежних театрів з Києва, Львова і Харкова. АБЗАЦ 9 листопада на сцені Гданського шекспірівського театру відбувся показ музично-пластичного перформансу «Страсті за дівчинкою з сірниками» за мотивами однойменного твору Девіда Ленга.

Перформанс є ко-продукцією театральної компанії DollMen і вокального ансамблю Alter Ratio. Це новий оригінальний формат театрального проєкту, що торкається складних тем і не боїться безкомпромісно розкривати їх на сцені.

10 листопада у місцевому Шекспірівському театрі відбувся показ вистави «Осінь на Плутоні». «Осінь на Плутоні» — це незалежний соціально-театральний проєкт режисера та драматурга Сашка Брами, створений на основі документальних інтерв'ю з мешканцями геріатричного пансіонату у Львівській області.

9 листопада відбувся показ українського незалежного театрального проєкту APPOLO. Перформативно-пластична вистава, створена у Харківському театрі «Нєфть», підіймає питання еміграції, творчості та космополітизму. Поштовхом її до створення стала постать композитора українського походження Ігоря Стравінського та його балет «Аполлон Мусагет» (Apollon musagète), створений 1928 року.