Святкування 100-річчя Щедрика

Карнегі-Холл, Нью-Йорк

4 грудня, 2022

Notes from Ukraine: Концерт до 100-річчя знаменитої української колядки: «Щедрик» у Карнегі-Холл 4 грудня.

Американська прем’єра “Щедрика” Миколи Леонтовича відбулася у 1922 році. 

Святкування 100-річчя Щедрика

У 2022 році виповнюється сто років північноамериканській прем’єрі «Щедрика» (відомого світу як «Carol of the Bells») у нью-йоркському Карнегі-Холл. Ця різдвяна класика захопила американську уяву завдяки кіно та телебаченню – фільми Один вдома та Маппети, реклама Coca-Cola. А також через виконання колядки найрізноманітнішими колективами: гравцями НБА, американським рок-гуртом “Транссибірський оркестр”, Хором Мармонської Скинії та багатьма іншими. 

Концерт у Карнегі-Холі 5 жовтня 1922 року був частиною першого проєкту української культурної дипломатії – світового турне Української Республіканської Капели під керівництвом відомого музиканта Олександра Кошиця. Капела була створена з ініціативи уряду УНР та направлена ​​за кордон для промоції української незалежності в Європі та Америці та протидії російській пропаганді. Тур відбувся під егідою Міністерства освіти і мистецтва та Міністерства закордонних справ УНР, і лише в Північній Америці вони дали понад 200 концертів у великих залах та університетах.

Микола Леонтович “Щедрик” .

Програма

Цьогоріч у концерті «Notes from Ukraine» візьмуть участь хорові колективи з України та Північної Америки, зокрема український хор «Думка» в Нью-Йорку, український дитячий хор «Щедрик» та хор «Трініті Вол-Стріт». А також спеціальні гості: оперна співачка Джанай Брюггер та українська фолк-співачка Марічка Марчик. На концерті також відбудеться світова прем’єра Тревора Вестона — композитор написав музику на слова українського поета-номінанта Нобелівської премії Сергія Жадана. Виконуватиметься музика таких композиторів як Ерік Вітакр, Леонард Бернштейн, Валентин Сильвестров, Джордж Гершвін.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Вміст акордеона
Вміст акордеона
Вміст акордеона
Вміст акордеона
Вміст акордеона

«Цьогоріч виповнюється сто років відомому туру УНР Капели Олександра Кошиця у США, під час якого вони вперше виконали тепер улюбленого всіма «Щедрика». З огляду на популярність пісні через століття, гастролі продемонстрували успішність української культурної дипломатії. Ми сприймаємо цьогорічне свято як чудову нагоду відзначити українську багатовікову культуру та державність у часи, коли Росія намагається їх знищити. Упевнений, цей захід дасть присутнім зрозуміти, що ми захищаємо, і чому Україна переможе»,

— заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Збір коштів для

Частина коштів за квитки буде спрямована на «Відбудову України» через платформу UNITED24, що ініційована Президентом України Володимиром Зеленським.

 

Про UNITED24

Ініційована Президентом України фандрейзингова платформа та основне місце збору благодійних пожертв на підтримку України. За чотири місяці роботи UNITED24 зібрано понад 180 мільйонів доларів від громадян зі 110 країн. Серед амбасадорів UNITED24 — видатні спортсмени Андрій Шевченко та Еліна Світоліна, креативний директор Balenciaga Демна, американський актор Лієв Шрайбер та гурт Imagine Dragons.

Організатори

Партнери