Український інститут працює над тим, щоб зробити українську мову більш відомою у світі.  

З цією метою ми: 

  • Промотуємо використання українських назв та української транслітерації у власних назвах за кордоном 
  • Поширюємо інформацію про можливості вивчення української іноземцями  
  • Ініціювали та підтримуємо створення українських аудіогідів у музеях та галереях світу 
  • Співпрацюємо з Національною комісією зі стандартів державної мови 

Україномовні гіди у музеях 

У 2019-2020 році Український інститут запустив україномовні гіди у таких музеях:

 

Чому українську мову варто вивчати?  

  • Щоб дізнатися більше про багатство української культури і мистецтва. Знання української мови відкриває доступ до багатої культурної спадщини та актуальної культури України.  
  • Щоб подорожувати Україною. Знання української дозволяє вільно подорожувати Україною, відкривати нові незвідані історичні та природні місця.    
  • Щоб навчатися у кращих українських університетах. Україна пропонує широкі освітні можливості для іноземних студентів. Детальніше тут.   

Український інститут не має класів або курсів із вивчення української мови, але ми пропонуємо вам широкий вибір онлайн ресурсів, які допоможуть у вивченні мови від базового до високого рівня.

Онлайн-ресурси для вивчення української

Український інститут не має класів або курсів із вивчення української мови, але ми пропонуємо вам широкий вибір онлайн-ресурсів, які допоможуть у вивченні мови від базового до високого рівня.

Українська мова

Національна платформа з вивчення української мови.

Включає онлайн-ресурси, мобільні застосунки та словники.  

Українська мова
  • Р.І.Д — застосунок розширює словниковий запас. Щодня користувач отримує три нових слова, які має вивчити й таким чином поступово долає сім рівнів застосунку.  
  • Mondly. Початківцям. Додаток охоплює численні теми, необхідні для подорожей, і включає всі аспекти вивчення мови: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Додаток чудово підходить для підтримки вашої мотивації, відстежуючи ваш прогрес і демонструючи ваші досягнення з часом.

  • Pimsleur. Для учнів середнього та вищого рівня.

    Ви можете почати говорити українською з першого уроку, оскільки програма орієнтована на розмовні навички. Ви навчитеся правильній вимові, слухаючи носіїв мови. Усі уроки в аудіо форматі, що робить їх зручними для прослуховування під час водіння, спортивних тренувань або виконання домашніх справ.

  • Promova. Оновлений курс української мови, який містить культурний контекст, складається із 48 коротких уроків. Цим курсом творці демонструють як самобутність української мови, так і її спільність з англійською, щоб показати, що українську вивчати легше, ніж може здатися на перший погляд.
  • “Давай займемось текстом” – навчання української в ігровому форматі.

Розмовники, які зручно використовувати у подорожах, з великим словником та поширеними фразами. Користувач може потренуватися у правильній вимові слів та виразів, а також покращити знання української фонетики за допомогою цих застосунків. 

Українська мова

Ukrainian Lessons Podcast — безкоштовні аудіо уроки для вивчення розмовної сучасної української мови від Анни Огойко. 

Учням з будь-яким рівнем знання мови

Від алфавіту та базових привітань до граматики та сленгу. У кожному з п’яти сезонів подкасту Анна представляє новий рівень майстерності в мові. В окремих епізодах викладачка також розбирає тексти пісень, розмовляє з носіями мови та дає поради як вивчати мову ще ефективніше.

Українська мова

ПодорожіUA — ресурс для вивчення української мови від початкового рівня для англомовних студентів від Алли Недашківської та Олени Сіваченко. Ресурс  розроблений як для викладання української у вишах, так і для самоосвіти.  

Speak Ukrainian — платформа, яка розроблена як для тих, хто хоче удосконалити своє знання української, так і для тих, хто прагне почати її вивчати.   

A Taste of Ukrainian, Read Ukrainian!, Ukrainian Words,  Communicative Ukrainian for Research and Fieldwork — онлайн-ресурси розроблені Мартою Єнкала (Marta Jenkala), Український інститут Лондона.  

Тренажер з правопису української мови — тренажер поєднує теоретичні положення і практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. 

Ukrainskamova – cайт української мови, на якому зібрані правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. 

Preply 

Учням з будь-яким рівнем знання мови.

Платформа, заснована українцями, яка з’єднує студентів з викладачами української мови. Ви можете запланувати заняття з носієм мови, з яким вам найкраще працювати, виходячи з ваших цілей. Безпека на платформі гарантована.

LingQ

Ідеально підходить для учнів від середнього до просунутого рівня. 

Глибоке занурення в мову через вміст мовою оригіналу. Платформа зібрала книги, новини, наукові статті, статті про бізнес або подорожі в одному місці для вас. Ваш обліковий запис можна синхронізувати на кількох пристроях. Це також дозволяє шукати нові слова та зберігати їх у словнику.

Ukrainian Course.com 

Учням з будь-яким рівнем знання мови.

Сайт, який пропонує навчальні інструменти для всіх рівнів – від початкового до просунутого. Ви можете пройти курс або просто виконувати індивідуальні завдання з аудіювання чи читання, відкриваючи для себе цікаві факти про Україну в процесі вивчення. Одна з платформ, де можна навчатися безкоштовно.

Українська мова

YouTube-канали вчителів української мови, які допоможуть у вивченні мови:

Ukrainian Language

Speak Ukrainian  

Ukrainian language  

Українська мова

Є-мова 

На платформі представлені навчальні курси з вивчення та популяризації української мови, курси культурно-просвітницького характеру та курси підвищення кваліфікації вчителів. 

Peace Corps Ukrainian Lessons 

Безкоштовний англомовний курс, який допоможе іноземцям здобути базові знання з української мови. Курс містить електронні книги, аудіо українською, онлайн-записувач, що допомагає практикувати вимову.   

Udemy 

Початківцям. Курс із 20-ти уроків, розроблений науковцями. Дозволяє вивчати граматику та лексику, необхідну для повсякденного життя, а також ефективно знайомить із фонетикою мови. Не перевантажує учнів важкими поясненнями.

Українська мова

Mariana Burak, Yabluko. Elementary level (2015). Available audio.  

Olena Synchak, Yabluko. Advanced level (2015). Available audio.   

Yuri Shevchuk, Beginner’s Ukrainian (2013).  

Є. Голованенко, Українська мова для іноземців. Рівень 1, 2, 3. (2020). 

Данута Мазурик, Крок за кроком. Українська мова для іноземців.  2017. 

Галина Макарова, Let’s Speak Ukrainian (1, 2, 3) 2010. 

Л. Назаревич, Н. Гавдида, Українська мова для іноземців. 2017. Podcast  

Підручники МІОКу (Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”)

Електронний архів Харківського національного економічного університету: підручники та словники  

Українська мова

Mova.info. Лінгвістичний портал. 

The Ukrainian-English Collocation Dictionary (2021) Юрія Шевчука. Словник поєднує елементи шести типів словників: для перекладу, колокаційні, навчальні, тезаурусні, фразеологічні та енциклопедичні словники.

Slovnyk — тлумачний та орфографічний словник української мови. Ресурс також надає інструмент для транслітерації назв. 

Горох публічна електронна бібліотека, в якій зібрані основні словники української мови. 

Українська мова

LanguageTool безкоштовний багатомовний редактор з перевірки граматики, стилю та правопису, всі його функції доступні для завантаження. 

Onlinecorrector інструмент, який автоматично виправляє помилки в текстах українською мовою в Google Документі або Microsoft Word.  

UkrMova безкоштовний сервіс для перевірки орфографії, граматики та пунктуації. 

Українська мова

Міжнародна літня школа Ukrainian Language and Country Studies (Центр українських студій та Національний університет ім. Івана Франка). 

School of Ukrainian Language and Culture (Український католицький університет).

Міжнародна школа україністики МІОКу «Крок до України»

Перелік був підготовлений у співпраці з Національною комісією зі стандартів державної мови, українськими університетами. Окрема подяка Мар’яні Добоні.