Місяць культурної дипломатії України​

#UkraineEverywhere — під таким гаслом відбвається інформаційна кампанія “Місяць культурної дипломатії України”, яка спрямована на оновлення та створення нових статей про Україну та українську культуру українською та іншими мовами у Вікіпедії

Про програму

Місяць культурної дипломатії України присвячений відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру і про котрих ще немає статей у Вікіпедії. В рамках кампанії авторів закликають доповнювати та створювати нові статті іноземними мовами, щоб об’єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу.

Партнери

Результати 2022

Переможці 2022

У лютому—березні 2022 року у Вікіпедії вдруге проходив «Місяць культурної дипломатії України». Він був спрямований на створення і покращення статей про Україну та українську культуру якомога більшою кількістю мов.

За місяць проведення кампанії до неї долучилися 253 учасники та учасниці. 29 з них взяли участь у марафоні вдруге, 224 цього року долучилися вперше.

Всього вони написали 3813 нових статей та покращили 262 наявних у 60 різних мовних розділах Вікіпедії. Це у п’ять разів більше, ніж минулого року. Зокрема, під час конкурсу були створені статті про Павла Тичину арабською мовою, про Анну Ярославну фінською, картину «Місячна ніч на Дніпрі» китайською, танець «Гопак» перською, про Український авангард німецькою та повість «Тіні забутих предків» французькою.

Також з’явилися статті унікальними мовами у малих мовних розділах Вікіпедії. Стаття про Україну зʼявилася мовою науатль, про Київ — мовою ташельхіт, Агатангела Кримського — центральною бікольською мовою, про Тараса Шевченка — тагальською мовою, а про Юрія Винничука — башкирською.

Результати 2021

Переможці 2021

У рамках «Місяць культурної дипломатії України» 172 користувача і користувачки створили і покращили статті понад 1200 разів (кілька користувачів могли редагувати одну статтю), створили більше 817 нових статей українською та іноземними мовами. До прикладу, новими мовами створили статті про звичні для нас речі: статті «Многая літа» і «Борщ» мовою малаялам (Індія) та стаття про «Розстріляне відродження» китайською. Активно багатьма мовами поповнили Вікіпедію статтями про бренд України — Ukraine NOW; відомі українські фільми останніх років — Атлантида, Донбас; митців Дзигу Вертова, Софію Яблонську.

Лідерами за кількістю доданих та доопрацьованих статей стали португальська, англійська, французька мови, чималий інтерес проєкт викликав у країнах Азійського напрямок. Загалом кампанія #UkraineEverywhere охопила 44 мови: африкаанс, арабська, арагонська, асамська, азербайджанська, бангла, башкирська, бенгальська, боснійська, болгарська, каталонська, китайська, хорватська, голландська, єгипетська арабська, англійська, фінська, французька, галисійська, грузинська, німецька, індонезійська, італійська, японська, корейська, люксембурзька, македонська, малаяламська, окситанська, перська, польська, португальська, панджабі, румунська, російська, сербська, сербсько-хорватська, іспанська, шведська, тагальська, телугу, українська, урду.

У рамках проєкту було проведено два вебінари (українською та англійською мовою), які допомогли ознайомитися та краще розібратися з написанням статей для Вікіпедії. До вебінарів долучилося більше 150 учасників.

Відгуки учасників 2021

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

До кампанії долучились 16 університетів з України, Чеської Республіки, США:

«Світ має знати більше про креативну, динамічну, інноваційну Україну. Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії — це добра нагода розказати більше про українську культуру в одному із найпопулярніших джерел інформації, як українською мовою, так і іноземними. Адже кому ще розповідати про Україну світові, як не самим українцям? Закликаю всіх гуртом взятися за цю справу, аби у Вікіпедії з’явилися нові статті про сучасне українське кіно, музику, театр, літературу та мистецтво»

— міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Для мільйонів людей Вікіпедія є першим джерелом інформації на найрізноманітніші теми. Саме тому важливо задіяти можливості Вікіпедії, аби розповідати світові про українські явища, імена і події зрозумілою для читачів мовою. Цей проект - про внесок українців до світової культури, тож ми розраховуємо залучити до нього якомога більше однодумців»

— генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко