Національні спільноти України у війні проти Росії

Про проєкт

Український інститут та Ukraїner завершили міжнародну діджитал-кампанію, що розповідає про представників різних національних спільнот Україні у боротьбі з російською агресією. Ці історії – яскраві приклади мультикультурності українського масового спротиву, що спростовують російські наративи про «нацифіковане суспільство». 

У серії з 11 відео представники національних спільнот та іноземці, що живуть в Україні, своїми рідними мовами розповідають, як вони воюють, волонтерять і працюють у різних сферах задля перемоги України та закликають світ підтримувати Україну. 

Жан Беленюк у мирному житті спортсмен, олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат України. Після 24 лютого долучився до волонтерства, закриваючи гуманітарні запити постраждалих від війни на звільнених територіях.  

Марк Вілкінс режисер і сценарист, родом зі Швейцарії, який живе в Україні вже більше 5 років. Засновник кіно- та фандрайзингового проєкту #u4ukraine, який фільмує інтервʼю з людьми й наслідки російського вторгнення, щоб показувати перебіг російсько-української війни іноземцям.  

Поль Манандіз — французький співак, нині живе в Україні, влаштовує благодійні концерти для підтримки України та поширює інформацію про перебіг російсько-української війни для світової спільноти.  

Альберто Кортез – спортсмен родом із Болівії, який вже багато років живе і працює в Україні. Має власну школу єдиноборств, із початком повномасштабного вторгнення вони з командою власного благодійного фонду «Есперанса» створюють модульні будинки для тимчасового проживання людей, які втратили житло внаслідок російських обстрілів.  

Паоло Коя італійський художник, дизайнер, прожив в Україні більше 6 років. Із початку повномасштабного вторгнення став волонтером, разом із італійськими друзями збирав кошти на закупівлю медикаментів, гуманітарної допомоги та машин швидкої допомоги.  

Айдер Рустемов голова Духовного управління мусульман Криму. Волонтерив, а зараз займається інформаційною боротьбою, особливо для подолання російського впливу в мусульманських країнах. 

Кріштіан Скір’як – закарпатський угорець, диджей і саунд-продюсер під псевдонімом Christian Rythmique. До російського вторгнення з родиною жив у містечку Буча під Києвом, звідки вчасно евакуювався, коли туди вдерлися російські військові та вчинили низку кривавих воєнних злочинів. Згодом Крістіан повернувся в Бучу і зараз є волонтером ЗСУ та допомагає з медичним забезпеченням.  

Мухаммед Алі програміст із Харкова, який від початку повномасштабного вторгнення евакуює літніх людей із прифронтових територій та закриває адресні гуманітарні запити.  

Павло Хазан очолює науково-технічний відділ Центру моніторингу довкілля, брав участь у війні на сході 2014-го року, нині — підполковник і командир групи ЗСУ.  

Ольга Соляжетнографиня, перекладачка. У 2014-2015 роках активно возила волонтерську допомогу добровольчим батальйонам на схід України. Від початку повномасштабного вторгнення особисто доставляє на передову та на прифронтові території гуманітарну допомогу, спорядження, медикаменти та одяг українським військовим.

Роман Нікітенко — етнічний грек, в мирному житті — працівник ІТ-сфери, який на початку повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ.

Результати кампанії

Кампанія, що 8 тижнів тривала у Youtube, Facebook та Instagram, охопила 53 690 918 користувачів у 14 країнах: Франції, Німеччині, Туреччині, Угорщині, Греції, Австрії, ПАР, ОАЕ, Катарі, Ізраїлі, Іспанії, Італії та Великій Британії. Найбільше охоплення було у Туреччині – понад 21 млн користувачів, а також Італії (7,8 млн), Іспанії (6,5 млн) та Великій Британії і ПАР (разом – понад 6,5 млн). Серед більш ніж 10,5 млн переглядів найбільша частка припала на Великобританію (27%) та Туреччину (24%).