Дата

вересень – грудень 2020 року

Місце

Японія

Виконавець

Рада зовнішньої політики «Українська призма»

Автори

Надія Бурейко, Сергій Герасимчук

Про проєкт

Сприйняття Україня в Японії є частиною комплексного проєкту з вивчення сприйняття України та української культури за кордоном у ряді країн, визначених як пріоритетні та важливі у Стратегії Українського інституту на 2020-2024 рр.

Проєкт вперше досліджує ставлення та очікування іноземних аудиторій від України, її культури та можливостей співпраці, їхню обізнаність із сучасною культурою і культурною спадщиною України.

Дослідження здійснювалися методом глибинних експертних інтерв’ю з представниками іноземних інституцій у сфері культури, освіти, науки, громадянського суспільства, а також місцевої і центральної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, українського фахового середовища за кордоном та закордонними українцями.

Результати досліджень дозволили визначити найбільш затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні та ефективніше розробляти плани роботи Українського інституту.

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Як сприймають Україну в Японії?

  • В Японії бракує інформації про Україну, через що стійкі культурні асоціації з Україною у пересічного японця можуть просто не виникнути.
  • Увага японських ЗМІ до подій в Україні поступово зменшилася з 2014 року, однак сприйняття України крізь призму нестабільності і небезпеки, яку несе війна, все одно залишилося.
  • При просуванні тем про подібність між Чорнобилем і Фукушімою необхідно фокусуватися не лише на трагізмі, але й на надії. Японське суспільство не сприймає фокусування виключно на негативі.
  • Привабливими для японців українськими феноменами назвали український балет, українські танці, зокрема, козацький гопак, а також вишиванку.
  • Українські явища та феномени, якими можна було б просувати українську культуру, часто сприймаються російськими. Японія має схожий досвід відстоювання власної культурної спадщини у дискусіях з Китаєм.

Учасники презентації дослідження:

  • Сергій Герасимчук, Заступник виконавчого директора, Директор програми Регіональних ініціатив та сусідства, аналітичний центр Рада зовнішньої політики «Українська призма»
  • Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії
  • Віолетта Удовік, Другий секретар з культурно-гуманітарного співробітництва, Посольство України в Японії
  • Андрій Курков, Президент Українського ПЕН, письменник
  • Такаші Хірано, Керівник японської секції УКРІНФОРМ
  • Модераторка — Надія Коваль, Завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Українського інституту

Переглянути презентацію