Дата

вересень – грудень 2020 року

Місце

Туреччина

Виконавець

Рада зовнішньої політики «Українська призма»

Автори

Євгенія Габер, Марина Воротнюк

Про проєкт

Сприйняття України в Туреччині є частиною комплексного проєкту з вивчення сприйняття України та української культури за кордоном у ряді країн, визначених як пріоритетні та важливі у Стратегії Українського інституту на 2020-2024 рр.  

Проєкт вперше досліджує ставлення та очікування іноземних аудиторій від України, її культури та можливостей співпраці, їхню обізнаність із сучасною культурою і культурною спадщиною України. 

Дослідження здійснювалися методом глибинних експертних інтерв’ю з представниками іноземних інституцій у сфері культури, освіти, науки, громадянського суспільства, а також місцевої і центральної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, українського фахового середовища за кордоном та закордонними українцями. 

Результати досліджень дозволили визначити найбільш затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні та ефективніше розробляти плани роботи Українського інституту.

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Як сприймають Україну у Туреччині?

  • Попри географічну близькість та спільну історичну спадщину, Україна досі не сприймається в Туреччині як окрема країна/культура, хоча добре відомо про незалежність.
  • Україна стійко асоціюється з поняттям «боротьба», причому здебільшого у позитивних конотаціях. Ще більш відчутно це серед представників кримськотатарської діаспори, для яких Україна стає синонімом боротьби за справедливість, свободу і права людини.
  • Україна цікавить в контексті нових можливостей та зростаючої ролі України для регіону, а також досвіду становлення української нації як кейсу для власних досліджень.
  • Більшість новин про Україну пишеться турецькими спецкорами, що базуються у Москві і не володіють українською мовою, а історія країн пострадянського простору вивчається через російські джерела турецькими російськомовними істориками.
  • Багато асоціацій пов’язані з Кримом та долею кримських татар. Найчастіше Крим згадується в історичному контексті (часи Османської імперії) та в контексті окупації Росією

Учасники презентації дослідження:

  • Андрій Сибіга, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці
  • Олександр Галенко, Доцент кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат історичних наук
  • Олена Єршова, Кінопродюсерка
  • Євгенія Габер, радниця прем’єр-міністра України
  • Модераторка — Надія Коваль, Завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Українського інституту

Переглянути презентацію

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.