У Нью-Йорку започатковано Український фестиваль сучасної музики

Із 28 лютого по 1 березня у Нью-Йорку вперше відбувся Український фестиваль сучасної музики / Ukrainian contemporary music festival 2020, із виконанням академічних творів від пізнього радянського періоду до сьогодення.

На Мангеттені прозвучали композиції Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Святослава Луньова, Людмили Юріної, Євгена Станковича, Анни Корсун та багатьох інших. Загалом, у фестивалі взяли участь понад 30 музикантів із Нью-Йорку та України.

Про ініціативу створення події розповідає директорка фестивалю та дослідниця Лія Бетстоун:

«Ідея створення фестивалю з’явилася у мене минулого року, коли я приїжджала в Україну, щоб дослідити, як українська музика змінилася після Революції Гідності. За умовами ґранту від Міського університету Нью-Йорка, який зробив можливою цю мандрівку, я також мала організувати тематичний публічний захід. Щасливим поєднанням цих двох обставин став The Ukrainian Contemporary Music Festival 2020».

Окрім концертів сучасної академічної музики, відбулися дискусії за участі науковців та дослідників, які вивчають українську культуру.

Перший день фестивалю розпочався з арт-дискусії «50 років української культури: музика, література та мистецтво» за участі Марка Андрущика (Колумбійський університет), Олени Мартинюк (Колумбійський університет) та Оксани Нестеренко (Університет Нью-Йорку Стоні-Брук) та ін.

«Ми обрали часову рамку 50 років, щоб показати нагромадження змін, які ініціювали шістдесятники і продовжили сучасники, — розповідає про концепцію дискусії Лія Бетстоун, — адже перевороти, які відбулися в музиці на ранніх роках незалежності великою мірою є реакцією та відповіддю на пізній радянський період».

Кожен дискутивний блок і круглий стіл супроводжувався концертом із творів, які пов’язаних із темою попередньої дискусії.

Захід реалізований у взаємодії між Українським інститутом та організацією Razom Inc.

Ukrainian Contemporary Music Festival — новостворений фестиваль сучасної української музики в м.Нью-Йорк, що вперше відбувся цього року. Він покликаний привернути увагу до унікального внеску України в академічну музику. Програма концертів формувалась виключно з творів молодшої генерації українських композиторів.