Ukraine Everywhere
Програма презентації візуальної культури України онлайн
Ukraine Everywhere
Міждисциплінарна програма Українського інституту, яка через онлайн-проєкти розповість про внесок України до світової культури.

Мета програми – у доступний спосіб представити іноземним аудиторіям українські явища, імена і контексти, що залишили слід у світовій культури, але не завжди відомі за кордоном як українські.

Через українську культуру й мистецтво ми прагнемо висвітлювати глобальні теми й виклики сьогодення.

Ukraine Everywhere – це спроба оприявнити й систематизувати присутність України в історіях та культурах різних країн та спільнот, повернути належну атрибуцію 'Made in Ukraine' тим постатям, речам і явищам, які не сприймалися як українські через тривалу відсутність суб'єктності України.

Про програму
Програма Ukraine Everywhere передбачає декілька напрямів реалізації:

→ Створення веб-сторінки ui.org.ua/ukraine_everywhere, на якій розміщуватимуться тематичні онлайн-проєкти;
→ Співпраця з міжнародними ЗМІ зі створення спецпроєктів про українську культуру;
→ Колаборації з іншими онлайн-платформами над створенням тематичних проєктів.

Прийом заявок 2020
У 2020 році Український інститут оголошує конкурс на створення першого онлайн-проєкту в сфері візуального мистецтва, що буде розміщено на сторінці програми Ukraine Everywhere. Проєктні пропозиції, що подаються до розгляду, повинні містити:

→ кураторську концепцію,
→ формат технічної реалізації проєкту (веб-розробка),
→ комунікаційну стратегію.

Максимальний розмір кошторису
проєкту 900 000 гривень, включно з усіма необхідними загальнообов'язковими податками та зборами, які повинні бути сплачені у відповідності до чинного законодавства України.

Яким може бути проєкт:
→ онлайн-виставка;
→ онлайн-реконструкція;
→ онлайн-проєкт у соціальних мережах (за умови створення лендинг-сторінки та архівування результатів);
→ структуроване в інший спосіб кураторське висловлювання у сфері візуального мистецтва України, створене для веб-середовища, доступне для перегляду через браузер з будь-яких пристроїв (комп'ютер, планшет, смартфон тощо).
Більше
Онлайн-проєкт може бути створений на базі будь-якої CMS (системи управління контентом). Сукупність веб-сторінок проєкту-переможця буде розміщено на хостингу Українського інституту за адресою ui.org.ua/ukraine_everywhere.

Цільова авдиторія майбутнього проєкту закордонні англомовні аудиторії. Заявники повинні зазначити у проєктній пропозиції цільові аудиторії свого проєкту у конкретних країнах. Пріоритетні для Українського інституту країни станом на 2020 рік: Австрія, Велика Британія, Італія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Угорщина, Франція та Чехія.


Яким не може бути проєкт:
→ база даних, позбавлена наративу;
→ рекламна кампанія без кураторської концепції та попереднього дослідження;
→ оцифрований твір, початково не створений для вебсередовища (друковані видання, переведені в онлайн-формат без адаптації; існуючі фізичні виставки, оцифровані у 3D тощо);
→ застосунок для мобільних пристроїв, що не можна відкрити з інтернет-браузера;
→ проєкт, що вимагає для перегляду додаткового обладнання (VR-окулярів тощо).

  Пропоновані теми для проєктів:
  → Українські мисткині у світовому мистецтві;
  → Українські митці за кордоном;
  → Український модерн;
  → Український авангард;
  → Мистецтво українських шістдесятників;
  → Українська скульптура;
  → Українська архітектура.

  Перелік тем не є вичерпним. Заявники можуть пропонувати проєкти з іншої тематики, які будуть розглядатись на загальних підставах.

  Кваліфікаційні вимоги:
  → Заявник представляє не лише кураторський задум, але й інституційних/організаційних партнерів, котрі відповідатимуть за технічну розробку та втілення проєкту, а також комунікаційну стратегію. Перевага надаватиметься проєктам, у яких передбачена співпраця куратора/кураторів з креативною/рекламною/digital агенцією.

  → Проєкт повинен базуватися на наявному дослідженні та/або публікаціях.

  → Проєкт має актуальний формат та тему; відповідає світовим трендам, запитам визначеної цільової аудиторії; заохочує до діалогу і дискусії стосовно викликів минулого, теперішнього та майбутнього та/або пов'язаний з важливими й актуальними явищами не тільки української культури, але і глобального порядку денного.

  → Проєкт представляє сучасну українську культуру та/або працює з актуальною і фаховою інтерпретацією культурного надбання. Бажаним є залучення до проєкту сучасних українських митців.

  → Куратор(ка) та інституційні партнери проєкту мають підтверджений попередній досвід роботи з онлайн-проєктами.

  → Концепція проєкту відповідає стратегії, принципам та цінностям Українського інституту та не порушує чинне законодавство України.

  Проєкт-переможець має бути реалізований до 1 грудня 2020 року.

  Розгляд пропозицій здійснює Український інститут. Після визначення проєкту-переможця Український інститут може доопрацювати його концепцію спільно з переможцем конкурсу.

  Для забезпечення фінансування проєкту з переможцем конкурсу укладається договір про надання послуг. Оплата послуг буде здійснюватися після їх надання. Можливість часткової передплати узгоджується індивідуально з переможцем відповідно до потреб конкретного проєкту.

   Як податися:
   Подати проєктні пропозиції можуть юридичні особи всіх форм власності та фізичні особи-підприємці, зареєстровані в Україні.

   Щоб подати заявку, необхідно не пізніше 3 серпня 2020 року, 23:59 за київським часом надіслати на електронну пошту art@ui.org.ua заповнену електронну форму (шаблон за посиланням). До листа необхідно долучити:

   → Портфоліо організаторів/кураторів поданої проєктної пропозиції (pdf-файл обсягом не більше 10 Мб);
   → (Бажано) візуалізація проєкту (pdf-файл обсягом не більше 10 Мб).

   Не допускаються до участі у конкурсі проєкти, подані:
   → фізичними особами;
   → юридичними особами, які зареєстровані за кордоном;
   → юридичними особами, які зареєстровані як в Україні, так і за її межами, що мають стосунок до держави-агресора - Російської Федерації, яка визнана такою згідно з Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18 січня 2018 року, а саме:

   • бенефіціарами яких є фізичні особи - громадяни держави агресора Російської Федерації чи юридичні особи, пов'язані із державою агресором Російською Федерацією;
   • юридичні особи або фізичні особи-бенефіціари - засновники та/або учасники таких осіб або фізичні особи, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції» та рішень Ради національної безпеки і оборони.

   Всі заявники отримають лист-підтвердження та за потреби запит на додаткові документи або уточнюючу інформацію.

   Оголошення проєкту-переможця відбудеться не пізніше 31 серпня 2020 року.