Іміджеві проєкти
Українська ніч
у Museumsquartier
Рік культури Україна-Австрія
Дата
3 жовтня
Сектор
Напрям діяльності
Іміджеві проєкти
Мультидисциплінарний проєкт
Місце
Відень, Австрія
3 жовтня у Музейному кварталі – найбільшому музейному комплексі Відня – відбувся фестиваль електронної музики і візуального мистецтва просто неба «Українська ніч», організований Українським інститутом у рамках програми Двостороннього року культури Україна-Австрія 2019. Подію відвідали понад 2000 осіб.

Захід включав денну інтерактивну програму з VR-турами, показами відео про міста та ландшафти України, музичними концертами, показами відео від Ukrainer. Зокрема, на сцені фестивалю виступили українські музиканти DZ'OB, ZAVOLOKA та ONUKA.
Кульмінацією вечірньої програми і всієї «Української ночі» став спеціально створений 3D-маппінг «Discover Ukraine: Bit by Bit» – світлова анімована проєкція за мотивами українських монументальних мозаїк 1960-80-х років на будівлю Музею Леопольда.
Чимало з цих робіт добре відомі українцям:: зокрема, мозаїчні панно Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, «Дерево життя» і «Боривітер» Алли Горської, а також «Нічого кращого немає, як тая мати молодая» Степана Кириченка і Надії Клейн. До 3D-маппінгу автори додали також зображення мозаїчного панно «Море і риби» Володимира Патики, нещодавно знищеного у Львові. Проекція супроводжувалася музикою електроакустичного колективу Ptakh Jung.

«Проект Discover Ukraine: Bit by Bit це прекрасний приклад того, як сучасні технології дають можливість інноваційно працювати з об'єктами культурної спадщини.
Він дозволив переосмислити цілий масив образів українського монуметального мистецтва. Але, що не менш важливо, такі проекти є інструментом культурної дипломатії. І в цьому сенсі, це була особлива відповідальність та задоволення працювати з таким партнером, як Український Інститут. Менеджмент Інституту не тільки зібрав разом всіх усчастників проекту, але і забезпечив його реалізацію на високому професійному рівні»


Таіс Пода, Креативний продюсер відео-контету проєкту,
засновниця Theta Arts/RocknLight Studio –


Також в рамках «Української ночі» було здійснено проєкт «Ukrainian Bike Ride 360°: перша віртуальна велопрогулянка». Для нього креативна компанія MOON Studio на замовлення Українського інституту створила імерсивну віртуальну велопрогулянку вулицями Києва, Львова та Харкова. Метою проєкту було розказати про сучасну Україну, її міста, ландшафти та краєвиди. «Наша команда спроєктувала спеціальний шолом із кріпленнями для дев'яти камер, — розповідає засновник MOON Studio Дмитро Андрєєв. — Самі ж кріплення надрукували на 3D-принтері. В Україні такий формат зйомок застосували вперше».
«Проект Українського інституту в Музейному Кварталі Відня – репрезентація небанальної, сучасної і такої, що пропонує новий, позбавлений колоніального нальоту погляд на Україну, культури. Ще п'ять років тому уявити, що все це – за державний рахунок – відбулось в такому концентрованому вигляді в столиці однієї з ключових для зовнішньої політики країн було складно, а то й зовсім не можливо»

Дар'я Бадьйор редакторка Культура lb.ua –
«Український інститут організував візит українських журналістів на фестиваль електронної музики і візуального мистецтва «Українська ніч». Фестиваль відвідали журналісти телеканалів «1+1» та «UA|TV», а також видань Vogue Ukraine, Korydor та Your Art»