Про ініціативу
 

Український інститут спільно з Українським культурним фондом та програмою Європейського союзу «House of Europe» запускають ініціативу з підтримки мистецьких резиденцій «Заправка». Ініціатива має на меті:

→ збільшити міжнародну видимість українських мистецьких резиденцій та інформувати міжнародну спільноту про можливості, що існують в Україні для митців, кураторів та інших фахівців сектору мистецтва та культури;

→ підвищити професійні стандарти резиденційних програм в Україні задля збільшення їхньої конкурентоздатності у міжнародному мистецькому середовищі;

→ залучити міжнародний досвід шляхом участі закордонних митців, кураторів та арт-менеджерів в українських резиденціях.

За останні роки популярність арт-резиденцій як формату мистецької взаємодії в Україні суттєво зросла. Резиденції створюють інфраструктуру для критичного мислення та мистецьких експериментів, крос-культурної колаборації, міждисциплінарного продукування знань та досліджень. На сьогодні близько ста проєктів в Україні мають на меті створювати та розвивати мистецькі резиденції різноманітних типів та форматів. Проте процес розвитку арт-резиденцій, їх поширення на території України, обмін досвідом з колегами з-за кордону, а також видимість українських арт-резиденцій на мапі світу поки що має неструктурований характер.

Саме тому Український інститут консолідує зусилля з основними грантодавцями у сфері культури в Україні — Українським культурним фондом та програмою «House of Europe» — для підтримки та стимулювання мистецької мобільності.

 
Команда ініціативи «Заправка»
 

Юлія Аленіна — менеджерка Українського культурного фонду програми Н.О.Р.Д.

Катерина Алимова — програмна менеджерка House of Europe.

Олександр Виноградов — керівник напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту та програми міжнародних мистецьких резиденцій ЕКСТЕР.

Ліна Романуха — менеджерка програми резиденцій House of Europe.

Ольга Тихонова — незалежна експертка з мистецької мобільності.

 
 
Прийом заявок 2020

У 2020 році ініціатива «Заправка» розпочинає збір інформації про українські мистецькі резиденції, щоб розмістити ці дані на ресурсі DutchCulture|TransArtists — найбільшій у світі онлайн-базі резиденцій. База TransArtists покликана стимулювати й підсилювати міжнародну мобільність митців, кураторів й інших фахівців сектору культури.

Представники творчих резиденцій з України, які зацікавлені у міжнародній співпраці, можуть заповнити форму за посиланням. Для цього необхідно скачати форму на свій комп’ютер, заповнити її та надіслати на електронну адресу zapravkaprogramme@gmail.com разом із супровідними файлами, зазначеними у формі. Зробити це потрібно не пізніше 10 вересня 2020 року, 23:59 за київським часом. Отримані дані буде оброблено, у разі потреби доопрацьовано та розміщено у базі DutchCulture|TransArtists.

 

Щоб інформація про резиденцію була розміщена у базі TransArtists, резиденція має відповідати таким критеріям:

 

→ бути сталою (одноразові резиденційні програми не можуть бути додані до постійної бази даних);

→ бути професійною резиденцією для фахівців сектору культури та мистецтв (до участі у програмі не допускаються готелі, пансіонати, комплекси відпочинку тощо);

→ бути готовою до взаємодії з іноземними митцями, зокрема — мати у команді щонайменше одну людину, яка володіє англійською мовою;

→ не отримувати прибуток від програми резиденцій.

У випадку, якщо ваша резиденція лише на початковому етапі своєї діяльності або є одноразовою, інформація про неї може бути додана в окремий матеріал-огляд, який буде розміщено на платформі DutchCulture|TransArtists.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Олександра Виноградова за адресою zapravkaprogramme@gmail.com.