Оголошено фіналістів
першого етапу програми ЕКСТЕР
Український інститут оголошує фіналістів першого набору програми міжнародних резиденцій ЕКСТЕР. До наступних країн поїдуть такі учасники:
Ars Electronica (Лінц, Австрія):
Художник та куратор Антон Лапов місяць працюватиме в одному з найстаріших у світі арт-центрів, що спеціалізуються на синтезі мистецтва, технологій та науки, та візьме участь у ювілейному фестивалі Ars Electronica 5-9 вересня 2019.

Berlin Art Institute (Берлін, Німеччина):
Митці Нікіта Кадан та Оля Федорова на місяць поринуть у бурхливе культурне життя Берліна, матимуть власне студійне приміщення та насичену програму лекцій, семінарів та зустрічей з місцевою арт-спільнотою.

Curators' Agenda 2019 (Відень, Австрія):
Кураторки Ліна Романуха та Валерія Шиллер візьмуть участь у міжнародній програмі для кураторів-початківців, організованій інституцією BLOCKFREI, і півтора місяці працюватимуть над колективною виставкою у Відні.

ISCP (iscp - International Studio & Curatorial Program, Нью-Йорк, США):
Режисер Олексій Радинський у Нью-Йорку працюватиме над своїм новим фільмом про українського радянського вченого Віктора Глушкова (який відвідав США 1959 року) та зможе скористатися численними можливостями, що надає найбільша у США резиденційна програма.

RARO Madrid (Мадрид, Іспанія):
Мисткиня Вікторія Миронюк продовжуватиме у Мадриді свої експерименти з голосом і електронною музикою, працюючи у студіях Nigredo Espacio та Sala de Máquinas, та наприкінці резиденції представить перформанс.

< rotor > association for contemporary art (Грац, Австрія):
Художниця Анна Мананкіна проведе місяць у Граці, досліджуючи проекти центру < rotor >, присвячені соціальним та політичним аспектам мистецтва.

Viafarini (Мілан, Італія):
Митець Ларіон Лозовий присвятить свою резиденцію у Мілані дослідженню історії району Bovisa у контексті його постіндустріальних трансформацій.

Visiting Curators Vienna 2019 (Відень, Австрія):
Кураторка Тетяна Кочубинська візьме участь у програмі для досвідчених кураторів від Verein K і досліджуватиме професійне середовище Відня з фокусом на створення виставки за участі австрійських митців протягом наступних років.

Вітаємо переможців та заохочуємо всіх подаватися на другу ітерацію програми ЕКСТЕР, яка розпочнеться незабаром.

Більше інформації про програму за посиланням:
https://ui.org.ua/exter