Український хор «Щедрик" отримав перемогу на австрійському музичному фестивалі
Легендарний дитячий українських хор «Щедрик" за підтримки Українського інституту взяв участь в міжнародному фестивалі для хорів і оркестрів Summa Cum Laude Youth Music Festival, що проходив 5-10 липня у Відні.
Український хор переміг у категорії «Treble Choirs»(жіночі хори) з оцінкою «Видатний успіх». Подія відбулася в рамках програми двостороннього Року культури Україна-Австрія 2019.
Summa Cum Laude Youth Music Festival щорічно проходить в липні на найкращих музичних сценах Відня. До фестивалю входить конкурсна і загальна програми, а також лекції та майстер-класи.
Цього року у фестивалі взяли участь 1600 учасників з усього світу. Фестиваль SCL є одним із найпрестижніших міжнародних молодіжних фестивалів для хорів і оркестрів, розповідає організаторка Тетяна Калита, голова ГО «Міжнародний інститут культурної дипломатії»: «Не лише оргкомітет фестивалю чи конкурсу відбирає своїх учасників. «Щедрик» також завжди дуже уважно і відповідально ставиться до вибору подій, у яких планує взяти участь, тому що для нас важливий рівень інших учасників, важливо отримати гідну конкуренцію, а також можливість потенційної співпраці і спільних проектів. Ну а рівень майданчиків… Цього разу — Золота зала Віденської філармонії, Велика зала в Концертхаус – без перебільшення, це надзвичайної «ваги» сцени у музичному світі! І хоча дітям властиво сприймати надзвичайні події просто як данність, але вони були вражені й зачаровані, вони були піднесені на цих легендарних сценах».

Виступ дитячого хору «Щедрик» став одним із важливих пунктів програми двостороннього Року культури Австрія-Україна 2019, каже Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту: «Складаючи програму заходів для Року культури, Український інститут орієнтувався передовсім на проекти, розроблені спільно з закордонними партнерами, аніж на підтримку виступів українських виконавців за кордоном. Але у випадку зі «Щедриком» для нас були важливі високий рівень виконавської школи, прекрасний музичний смак і відданість колективу своїй справі. Саме це привело хор до перемоги. Окрім того, діти отримали неоціненний досвід та нагоду спілкуватися з однолітками з усього світу. Маємо надію, що вони і надалі будуть зірковими культурними амбасадорами України».

На конкурсі українці виступили з програмою, яка складалася з творів Арво Пярта, Вікторії Польової, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець та Клемана Жанекена. Незважаючи на досить різний вік виконавців (у «Щедрику» є учасники віком від 10 до 18 років),
хор поставив амбітну мету позмагатися за перше місце в категорії «Treble Choirs» (жіночі хори) і здобув перемогу. Всі 5 творів виконувалися а капела (тобто без музичного супроводу), що додало особливої глибини звучанню в Золотому залі Віденської філармонії.

Left
Right
Фотографії надані ГО МІКД та хором "Щедрик"
Фотографії надані ГО МІКД та хором "Щедрик"
Фотографії надані ГО МІКД та хором "Щедрик"
Фотографії надані ГО МІКД та хором "Щедрик"
Фотографії надані ГО МІКД та хором "Щедрик"