«УКРАЇНСЬКА НІЧ» У ВІДНІ: ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛЕКТРОННОЇ МУЗИКИ І ВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

3 жовтня 2019 року в Музейному кварталі – найбільшому музейному комплексі Відня – відбудеться великий фестиваль електронної музики і візуального мистецтва просто неба «Українська ніч».

На сцені фестивалю виступлять українські музиканти DZ'OB, ZAVOLOKA та ONUKA. Кульмінацією «Української ночі» стане спеціально створений для цієї події 3D-маппінг
«Discover Ukraine: Bit by Bit» – світлова анімована проєкція за мотивами українських мозаїк 1960-70-х років на будівлю Музею Леопольда. Подія організована Українським інститутом у рамках програми Двостороннього року культури Україна-Австрія 2019. Вхід вільний.ONUKA

Проєкт Євгена Філатова (відомово як 'The Maneken'), відомого українського музичного продюсера і музиканта та Нати Жижченко, екс-вокалістки гуртів Tomato Jaws та Kooqla.

Музичний стиль ONUKA – "фолктроніка" – це органічний мікс електронної, поп-музики та української музичної традиції.

Хедлайнерка виступу – ONUKA, яка вразила Європу своїм виступом на Євробаченні в Києві у 2017 році. Її пісні регулярно потрапляють в топи українських та європейських чартів, а географія турів охоплює Європу, Канаду, Китай.

ONUKA

ZAVOLOKA
ZAVOLOKA

Сценічне ім'я Катерини Заволоки – української композиторки, музикантки і дизайнерки, яка живе у Берліні.

ZAVOLOKA давно займається темою представлення старовинної української культури засобами сучасного цифрового мистецтва, зокрема у своїх музичних творах.

Артистка часто співпрацює з Kotra (UA). Aphex Twin (Великобританія) запрошували її як спеціального гостя аудіовізуального рейв-шоу. ZAVOLOKA співпрацювала та виступала наживо з візуальним художником Laetitia Morais, брала участь у багатьох різножанрових європейських арт-проєктах, зокрема у Австрії та Німеччині.
DZ'OB

Електроакустичний гурт із Дніпра, який у своїй творчості поєднує традиційні інструменти з сучасною електронікою.

Український крос-жанровий акустично-електронний колектив, створений у 2014 році. Кожен виступ гурту — це музичний перформанс, в основу якого покладено музичний авангардизм, де експресивне звучання традиційних інструментів переплітається з сучасною електронікою

В кінці 2018-го гурт випустив третій альбом «Beings for Throbbing». У складі гурту 6 учасників: віолончель, гобой, електроніка, скрипка, альт, фагот і кларнет.

DZ'OB
«Будучи безумовно українською, візуальна естетика цих робіт буде близькою й австрійському глядачеві, адже в публічному просторі Відня є чимало схожих за стилем мозаїк», – Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.
«Discover Ukraine: Bit by Bit»
Аудіовізуальне шоу – 3D-маппінгу «Discover Ukraine: Bit by Bit», яке буде продемонстроване перед виступом гурту - це понад 100 монументальних мозаїк, створених
у багатьох містах України у 1960-70-х роках, оживуть на фасаді Музею Леопольда під музичний супровід Ptakh Jung. Серед цих робіт – мозаїчні панно Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, «Дерево життя» і «Боривітер» Алли Горської, «Нічого кращого немає, як тая мати молодая» Степана Кириченка і Надії Клейн та багато інших. До ключових візуальних елементів автори 3D-маппінгу додали сумнозвісне мозаїчне панно «Море і риби» Володимира Патики, яке нещодавно знищили у Львові. Твір було створено спеціально для цієї події і локації на основі документального проєкту й архіву українських монументальних мозаїк фотографа Євгена Нікіфорова. Авторка і продюсерка перформансу – Таіс Пода, разом з командою медіа-художників THETA.
Київський палац дітей та юнацтва. Ада Рибачук, Володимир Мельниченко “Ой, співаночки мої” (1963-1968), фрагмент триптиху, автор фото Євген Нікіфоров
Магазин “Океан” (Львів, знищена). Володимир Патик "Море і риби” (1982), автор фото Євген Нікіфоров
Ресторан "Аристократ" (Маріуполь). Алла Горська, “Боривітер” (1967), автор фото Євген Нікіфоров
Відеопрограма про Україну від проекту Ukraïner та імерсивна віртуальна велопрогулянка від MOON STUDIO вулицями Києва, Львова і Харкова відкриють відвідувачам фестивалю сучасну Україну, українські міста, села та краєвиди.