Illuminate — програма мобільності для ілюстраторів книжок

Увага! Рішення про умови реалізації програми буде відоме після ухвалення змін до бюджету. Термін подачі на програму може бути перенесений. Стежте за нашими оголошеннями. Детальніше тут.
Назва програми походить від латинського слова illumino — освітлюю, прикрашаю, і нагадує про оздоблення рукописних книжок ілюстрованими композиціями, так званих illuminated manuscripts. Один з найвідоміших таких рукописів — Паризький псалтир — зберігається в Національній бібліотеці Франції в Парижі. В місті з давніми традиціями книжкового мистецтва в наші дні проходить Паризький книжковий салон Livre Paris.
Illuminate — це професійний візит п'ятьох українських ілюстраторів на Livre Paris в Парижі, який триватиме з 20 по 23 березня 2020 року.
Livre Paris є найвідомішою і наймасштабнішою подією в літературному середовищі Франції. Щороку його відвідує понад 100 тис. осіб, серед яких близько 30 тис. осіб — це професійна аудиторія. Паризький книжковий салон Livre Paris є платформою для професійного спілкування та майданчиком для більш ніж 800 подій. У 2020 році він проводитиметься в 33-й раз.

Український інститут формує програму для українських ілюстраторів: зустрічі з представниками закордонних видавництв та презентацію портфоліо учасників, відвідування інституцій та галерей, які співпрацюють з ілюстраторами.

За результатами поїздки учасники створюють творчі роботи — замальовки у форматі коротких графічних історій, в яких розповідають про досвід поїздки, який був би корисний їхнім колегам.
Український інститут, пропонуючи цю програму, розглядає українських ілюстраторів як гравців книговидавничого сектору з потенціалом до міжнародної співпраці та таких, які можуть покращити видимість України у сфері книжкового мистецтва.

Український інститут покриває учасникам програми такі витрати:
  • транспортні витрати з/до України (переліт Київ-Париж-Київ, проїзд до Києва учасники забезпечують самостійно);
  • проживання;
  • квиток на виставку.

Вимоги до аплікантів
  • українське громадянство та постійне проживання в Україні;
  • мінімальний вік 18 років;
  • володіння іноземною мовою (англійською або французькою) відповідає рівню, достатньому для професійної комунікації;
  • професійний досвід;
  • діяльність та позиція апліканта не суперечить принципам і цінностям УІ.


Щоб податися на участь у конкурсі, заповніть заявку. Останній термін подання заявок на конкурс: 7 лютого 2020 р. до 23:59 за київським часом.

Критерії оцінювання заявок можна знайти тут.

Як податися
Щоб податися на участь у конкурсі, заповніть заявку. Останній термін подання заявок на конкурс: 7 лютого 2020 р. до 23:59 за київським часом.

Критерії оцінювання заявок можна знайти тут.