Український інститут та Одеський міжнародний кінофестиваль оголошують переможців конкурсу на участь у Producers Network

В індустрійній програмі кіноринку Каннського кінофестивалю Producers Network, яка цього року відбудеться онлайн, Україну представлятимуть п’ять продюсерів.

Дар’я Бассель

Продюсерка «Розділові наживо», лінійна продюсерка «Вулкан» та асоційована продюсерка одного з найтитулованіших українських документальних фільмів останніх років «Тато — мамин брат» Вадима Ількова. Дар’я очолює індустрійну платформу DOCU/ПРО Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Денис Іванов

Директор першої дистрибуторської компанії в Україні «Артхауз Трафік», засновник Київського тижня кінокритики та Чілдрен кінофесту, співзасновник Одеського міжнародного кінофестивалю, член правління Української кіноакадемії. Копродюсер таких фестивальних хітів як «Плем’я» Мирослава Слабошпицького та «Донбас» Сергія Лозниці.

 

Олександра Костіна

Виконавча продюсерка фільмів «Дике Поле» Ярослава Лодигіна та «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, девелопмент-продюсер стрічки «Додому» Нарімана Алієва. На даний момент у якості продюсера працює над створенням дебютного художнього фільму українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», який було розроблено в рамках резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence 2019.

 

Ігор Савиченко

Член Європейської та член правління Української кіноакадемій. На рахунку Савиченка такі відомі стрічки, як «Поводир» Олеся Саніна, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Наші котики» та «Брама» Володимира Тихого, «Забуті» Дарії Оніщенко та ін.

 

Володимир Яценко

Засновник продакшн-компанії LIMELITE, член-засновник Асоціації кіноіндустрії України, член Європейської та Української кіноакадемій, представник України в Раді правління Eurimages. За останні роки випустив стрічку «Дике поле» за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана, фільм «Додому», номіновану від України на «Оскар», а також «Атлантиду» — перший український фільм, що виграв на Венеціанському кінофестивалі.

«Саме завдяки роботі продюсера стрічки потрапляють до програм міжнародних фестивалів та шорт-лістів престижних премій, представляють країну на кіноринках та копродакш-маркетах, де знаходять іноземних дистриб’юторів для прокату за кордоном. Обрані у конкурсі Producers Network продюсери є одними з найсильніших в галузі, оскільки вже мають успішний досвід копродукційних проєктів і гідно представлятимуть Україну, одну з фокусних країн цьогорічного Каннського кіноринку. Міжнародний нетворкінг навіть в режимі онлайн — потужний інструмент для просування національного кіно за кордоном і перший крок в напрямку збільшення іноземної аудиторії українських фільмів», — відзначила Юлія Сінькевич, генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю.

За понад 60 років свого існування кіноринок Каннського фестивалю та програма Producers Network цього року відбудуться вперше у форматі онлайн.

Le Marché du film du Festival de Cannes відбудеться з 22 по 26 червня цього року.

Дякуємо всім за участь у конкурсі!

Producers Network — індустрійна секція кіноринку Каннського кінофестивалю, яка щорічно збирає понад 500 кінопрофесіоналів із усього світу для участі в закритих зустрічах та спеціальних фахових подіях.

Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який щорічно проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. Був створений у 2010 році задля популяризації якісного інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також з метою підтримки і розвитку українського кінематографа у країні та за кордоном.