На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Зустрічайте проєкти, які візьмуть участь у події-презентації українських повнометражних стрічок на стадії виробництва Works-in-Progress на британському фестивалі документального кіно Sheffield DocFest.

У результаті опен-колу представники/-ці Docudays UA та Українського інституту сформували шорт-лист, а команда Sheffield DocFest відзначила з нього три проєкти, які візьмуть участь у події Works-in-Progress та долучаться до тренінгу з пітчингу. 

Sheffield DocFest триватиме з 23 по 28 червня. Індустрійна програма Docudays UA на Sheffield DocFest є частиною програми «Пароль: паляниця» та відбувається за підтримки Британської Ради та Українського інституту в рамках «Сезону культури Велика Британія/Україна». 

Відібрані проєкти на подію Works-in-Progress:

На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Фрагменти льоду 

Режисерка: Марія Стоянова

Продюсер(к)и: Аліна Горлова, Максим Наконечний

Батько режисерки, (пост)радянський фігурист ансамблю «Балет на льоду», гастролював і знімав життя в капіталістичних країнах та вдома на зламі 80/90-х років. Перевідкриття його VHS-архіву означає дорослішання. В процесі, можна мати ілюзії щодо бажаного місця призначення, але не лишається сумнівів щодо того, від чого хочеш втекти.

На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Залізні метелики

Режисер: Роман Любий

Продюсер(к)и: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Девід Арматі Лехнер, Ізабель Бертолоне, Міла Жлуктенко

Шрапнель у формі метелика, знайдена в тілі пілота рейсу MH17, вказує на державу, відповідальну за скоєння досі не покараного воєнного злочину. «Залізні метелики» — гібридний документальний фільм, що досліджує різні шари довкола збиття літака MH17 на сході України у 2014 році.

На Sheffield DocFest презентують найактуальніше українське документальне кіно

Експедиція 49
Режисерка: Аліса Коваленко.

Продюсер(к)и: Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв, Стефан Сіохан,Томек Моравський, Кася Кучинська

Підлітковий пригодницький документальний фільм, що розповідає про пригоди пʼятьох грайливих українських дітей, які понад половину юності були змушені провести на фронті єдиної гарячої війни в Європі. Шахти їхніх батьків зачиняються, а підлітки задихаються, шукаючи виходу в зовнішній світ. Одного дня старий чоловік пропонує їм можливість дійти до найвищих гір у світі — Гімалаїв.