У День спротиву російській окупації Криму та Севастополя стартувала міжнародна громадська ініціатива “CRIME(A)”.

У День спротиву російській окупації Криму та Севастополя стартувала міжнародна громадська ініціатива “CRIME(A)”. Громадські організації об’єдналися, щоб привернути увагу людей у всьому світі до злочинів Росії в окупованому Криму.

Громадські організації опублікували Маніфест “Про злочини Росії в Криму” і закликають кожного долучатися до нього.

“Допоки з українського півострова не піде останній російський солдат, світова спільнота має розуміти: окупація Криму – це злочин Росії. Злочин, про який не можна мовчати та який не може залишитися безкарним”, – йдеться у маніфесті ініціативи.

Долучитись до ініціативи можуть люди, організації та компанії по всьому світу. Зробити це дуже легко:

  1. підтримати Маніфест “Про злочини Росії в Криму” на сайті проєкту https://crimea.support;
  2. поширити інформацію про ініціативу CRIME(A) в соціальних мережах з #CRIME_A;
  3. опублікувати в соціальних мережах зображення зі своїм іменем, назвою організації чи компанії без букв “А”, щоб привернути увагу до кампанії CRIME(A).

Ініціатива має залучити не лише українців, а й іноземців. Тому інформація на сайті доступна як українською, так і англійською мовами. Ініціативу підтримало Міністерство закордонних справ та закордонні дипломатичні установи України по всьому світу.

“Українські дипломати щоденно тримають Крим у фокусі міжнародної уваги. Тому ми без вагань долучилися до цієї важливої ініціативи. На моє переконання, вона дозволить розповісти світові про злочини Росії у новий, нестандартний, але доступний спосіб. Причому не лише дипломатам та урядам, а так, щоб це обговорювали громадяни інших країн. Це важливо, бо злочинні дії Росії становлять загрозу не лише для нас, а і для інших держав та їхніх громадян”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Ініціаторами креативної ідеї та розробником візуальної айдентики проєкту є креативне агентство Banda. Внесок агентства, як і інших партнерів проєкту, здійснювався на безоплатній основі.

Партнери проєкту – Міністерство закордонних справ України, Український інститут, Меджліс кримськотатарського народу, Кримська правозахисна група, Крим SOS, ZMINA, Медійна ініціатива за права людини.

Коментар МЗС України до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя за посиланням.