Український інститут та ООН Жінки в Україні вручили незалежну премію Women in Arts 2020

Церемонія нагородження відбулася 12 березня в рамках святкування річниці руху HeForShe в Україні.

Мета Премії Women in Arts — відзначити досягнення жінок, які працюють у культурі, публічно подякувати їм за внесок у цю сферу і надихнути на нові досягнення.

Цього року лауретками премії у відповідних номінаціях стали:

→ Жінки у візуальному мистецтві → Лада Наконечна;
→ Жінки в музиці → Альона Савраненко (alyona alyona);
→ Жінки в театрі і кіно → Наталія Ворожбит;
→ Жінки в літературі → Оксана Забужко;
→ Жінки в культурному менеджменті → Юлія Сінькевич;
→ Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях → Дарія Бадьйор. 

До відбору номінанток та переможниць були залучені більше 40-ка незалежних експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній з номінацій.

Організація премії ґрунтується на затвердженому регламенті, що окреслює етапи та критерії відбору. Головні вимоги до конкурсанток: професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. Списки експертної ради, журі, номінанток та переможниць можна почитати за посиланням.

Церемонія нагородження відбулася у Національному Центрі Олександра Довженка — партнерської локації руху HeForShe в Україні. Ведучими церемонії стали Майкл Щур та Ярослава Кравченко — адвокати руху HeForShe в Україні. Вечір закінчився музичним виступом гурту Yuko.

Статуетку-нагороду для Премії Women in Arts створила сучасна українська скульпторка Марія Куліковська. Форма статуетки — це кисті жіночих рук, які переплітаються. За словами художниці, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці.

Премія Women in Arts покликана закласти фундамент для традиції, яка може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення.

Під час проведення церемонії Український інститут та ООН Жінки дотрималися всіх рекомендацій щодо проведення заходів під час всесвітньої пандемії коронавірусу COVID-19, у тому числі постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Церемонію нагородження організували для обмеженої кількості гостей, забезпечивши онлайн трансляцію. Всіх присутніх забезпечили дезінфікуючими засобами.

HeForShe, започаткований ООН Жінки — це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. Підтримку руху HeForShe в Україні надано Урядом Швеції.