Український інститут та ООН Жінки в Україні оголосили переможниць премії Women in Arts 2021

Український інститут та ООН Жінки в Україні втретє вручили премію Women in Arts, щоб звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у мистецтві, і надихнути їх на нові успіхи. 

Оголошення лауреаток відбулося 12 березня в рамках глобального тижня мистецтв HeForShe Arts Week.

Цьогоріч у Премії відбулося кілька нововведень. Організатори розділили «Театр і Кіно» на дві окремі номінації, а також додали нову категорію – Особлива відзнака. Її отримуватимуть жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру.

Лауреатки премії Women in Arts 2021:
Жінки у візуальному мистецтві — Аліна Клейтман
Жінки в музиці — Оксана Линів
Жінки в театрі — Тамара Трунова
Жінки в кіно — Ірина Цілик
Жінки в літературі — Софія Андрухович
Жінки в культурному менеджменті — Юлія Федів
Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях — Віра Балдинюк
Особлива відзнака — Валерія Бурлакова

«Хоча культура є осердям будь-якого суспільства, ми часто спостерігаємо хибне сприйняття культури як чогось несерйозного, розважального. Цей стереотип множиться на упередження і нерівність, з якими жінки стикаютьсяу професійному житті. Тому нам важливо, щоб хист і зусилля жінок, які працюють у сфері культури України, були помітні, а імена – відомі, зокрема, й на міжнародному рівні», – коментує генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

Переможниці Премії Women In Arts оцінювалися профільними експертами та експертками відповідної сфери. Переможницю “Особливої відзнаки” визначили члени та членкині Наглядової ради, яку цьогоріч очолив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. До Наглядової ради премії входять посли іноземних держав, керівники та керівниці культурних установ іноземних держав, які працюють в Україні.

“Ми бачимо, як з року в рік наша премія WomeninArts стає все більш помітною і впливовою. Це є хорошим знаком для нас та свідченням, що в українському суспільстві дедалі зростає запит на рівну репрезентацію жінок та чоловіків у всіх сферах. Ми продовжимо докладати всіх зусиль, аби роль жінок та їхній внесок у розвиток культури України були гідно відзначені, аби їхні досягнення мотивували нові покоління творити. У цьому контексті важливою є поява нової номінації – Особливої відзнаки, яка робить премію більш відкритою та інклюзивною”, – зауважує Еріка Квапілова, голова офісу ООН Жінки в Україні.

Відзначити переможниць 2021 року організатори вирішили документальним фільмом «Жінки, що грають ігри». Стрічка об’єднала сім історій про життєвий та професійний шлях лауреаток премії Women in Arts 2021. Партнером прем’єри став Одеський міжнародний кінофестиваль.

За словами режисерки фільму Надії Парфан, «Жінки, що грають ігри» — це колективний портрет семи переможниць премії Women in Arts: «Це фільм-гра, що повертає нас у дитинство і допомагає згадати, як все починалось. Героїні фільму — дівчатка, які виросли і «дали жару». Вони не розкажуть вам про успішний успіх, але саме вони якнайкраще знають правила гри — і як правильно їх порушувати. Ці жінки вміють віддаватися справі, радіти, помилятися, перетворювати виклики у можливості і продовжувати гру. Вони визначають обличчя української культури сьогодні».

13 березня о 20:00 прем’єра фільму «Жінки, що грають в ігри» відбудеться на молодіжному каналі MEGOGO LIVE. Одразу після прем’єри фільм буде доступний до перегляду ексклюзивно та безкоштовно на MEGOGO. Стрічку можна буде переглянути із будь-якої точки світу, зокрема, з субтитрами англійською мовою.