Велика Британія та Україна проведуть Сезон культури Британія/Україна 2022

Велика Британія та Україна проведуть UK/Ukraine Season of Culture 2022 (Сезон культури Британія/Україна 2022), щоб відзначити 30-річчя дипломатичних відносин.

Сезон культури має на меті посилити культурні обміни та сформувати ще більшу кількість партнерств між двома країнами. 

Під час зустрічі Діалог із стратегічного партнерства, що відбувся в Лондоні 8 грудня 2021 року, Ліз Трасс, Міністерка закордонних справ Великої Британії та Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України, анонсували двосторонній Сезон культури Британія/Україна 2022.   

У 2022 році Україна й Велика Британія відзначають 30 років дипломатичних відносин. Для святкування цієї річниці Британська Рада й Український інститут об’єднують зусилля в організації захопливого двостороннього культурного проєкту співробітництва – Сезону культури Велика Британія/Україна 2022. З травня по листопад Сезон культури бере розмаїту спільноту митців, творців та освітян з обох країн для дослідження наших культур, нашої планети, наших взаємин із цифровими технологіями й того, яким виглядає майбутнє для всіх залучених у культурні процеси. Тема Сезону культури – Future reimagined/Сценарії майбутнього. 

Сезону культури Велика Британія/Україна 2022 включатиме інтенсивну програму мистецьких подій. Ми розглядаємо Сезон культури як можливість представити Британію в Україні та Україну в Британії, долаючи географічну відстань між нашими державами завдяки найкращим проєктам у музиці, театрі, кінематографі, книговиданні, моді, візуальних мистецтвах і всьому обширі креативних секторів. Аудиторія зможе насолодитися цим через інноваційні офлайн-, онлайн- і змішані формати. 

Ми створюватимемо можливості, які допоможуть українським і британським митцям й організаціям встановити нові контакти і розвинути партнерства. Ми прагнемо сприяти цінному обміну досвідом і співтворчості, які мають у своєму осерді сміливі, свіжі та надихаючі ідеї. 

Фото на зображенні: інсталяція Кунг Хва Шон.