Презентація, присвячена Софії Яблонській,
на Salon du Livre
Творчість Софії Яблонської довгий час залишалася поза увагою дослідників і широкої публіки.
На одній з ключових подій у світі книги - паризькому Salon du Livre - відбулася презентація, присвячена Софії Яблонській, українській мандрівниці, письменниці, фотографині й операторці.
Презентацію відвідали більше 100 гостей. "Тішить те, що під час конференції вдалося об'єднати різних фахівців, котрі змогли показати різні сторони особистості та творів Софії Яблонської", - поділилася модераторка події Наталя Гузенко-Будьє.

У заході взяли участь Оксана Забужко, українська письменниця, філософ та публіцист, яка зробила глибокий аналіз епохи та особистості Яблонської, Жюстін Салвестроні, французька журналістка та дослідниця Яблонської, котра розповіла про приналежність Софії до митців з випереджаючими свій час антиколоніальним, гуманістичним поглядам на колоніальний світ. До презентації долучилася Орелі Шоффер-Івар, директорка паризької фотогалереї Folia, яка пояснила присутнім цінність світлин Яблонської та допомогла зрозуміти, чому творчість Софії актуальна у сучасному контексті.

На завершення вечора перед публікою виступив Жак Уден, син Софії Яблонської, котрий сказав: «Все, що ви сказали про мою матір - правда. Саме такою - незалежною, сміливою, сильною людиною вона і була»."

"Творчість Софії Яблонської - дуже цікавий і актуальний міждисциплінарний феномен, який ми плануємо і далі представляти в різних форматах на літературних, фільмових, фотографічних і дослідницьких форумах", - додав директор Українського інституту, Володимир Шейко.

Подія відбулася завдяки скоординованій співпраці українського видавництва Родовід, Українського культурного фонду, посольства України у Франції, Українського інституту книги та Українського інституту, які спільно реалізували цю презентацію на престижному міжнародному майданчику.

Презентація, присвячена Софії Яблонській, на Salon du Livre Презентація, присвячена Софії Яблонській, на Salon du Livre Презентація, присвячена Софії Яблонській, на Salon du Livre Презентація, присвячена Софії Яблонській, на Salon du Livre