Дитячий хор «Щедрик» взяв участь у фестивалі Harmonie, Німеччина

Київський хор «Щедрик» взяв участь у фестивалі Harmonie у Лінденхольцхаузені, Німеччина. Починаючи з 1981 року він регулярно проводиться раз на шість років та є одним з найбільших та найвідоміших хорових і фольклорних фестивалів у світі.  

Фото: Сергій Мамін 

Цього року фестиваль проходив з 9 по 12 травня та зібрав більше 5000 учасників з чотирьох континентів. Хор «Щедрик» взяв участь у 8 концертах, презентувавши твори  сучасних українських композиторів Вікторії Польової, Валентина Сильвестрова і Романа Суржі, а також обробки народних пісень для хору Ганни Гаврилець, Миколи Леонтовича, Романа Кофмана, Ігоря Шамо, Бориса Лятошинського тощо. Прозвучала також західноєвропейська та світова хорова музика. «Щедрик» ознайомив слухачів з 35 країн як з виконавським, так і з композиторським хоровим мистецтвом України. 

Український інститут став організатором виступу «Щедрика» у Німеччині. 

Дитячий хор «Щедрик» було засновано в 1971 році у Києві. Починаючи з 2003 року художнім керівником та головним диригентом колективу є Маріанна Сабліна. За 50 років існування «Щедрик» виховав більше 2 000 хористів.Колектив виступав у таких залах, як Carnegie Hall у Нью-Йорку, Musikverein у Відні, Камерному залі Берлінської філармонії, Konzerthaus у Відні, Mozarteum у Зальцбурзі, Beethovenhalle у Бонні, Roy Thomson у Торонто тощо.