Фестиваль Bouquet Kyiv Stage вперше відбудеться за межами України – у Оксфорді

З 28 вересня до 1 жовтня в Оксфорді відбудуться 7 концертів класичної музики, святкування 85-річчя композитора Валентина Сильвестрова, фотовиставка «Війна», кінопокази, музичні перформанси, дискусії. У рамках Ukraine Culture Weeks 2022  та Сезону культури Велика Британія/Україна.

 

Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage є осередком культурного життя у Києві кожного літа, і 2022 не став виключенням. Фестиваль проходив в дещо стриманому форматі, проте так само з вишуканою українською музикою, кіно, виставками та не меншим резонансом на території Національного заповідника «Софія Київська», що сам по собі є втіленням історії України та входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Цьогоріч фестиваль не лише відзначався у Києві, а й вперше відбудеться за межами України — у Оксфорді, з 28 вересня до 1 жовтня.

Проведення Bouquet Kyiv Stage у Оксфорді відбудеться в межах Сезону культури Велика Британія/Україна, започаткованого спільно Британською Радою та Українським інститутом та зосередженого на актуальних потребах і пріоритетах українського культурного сектору. Також фестиваль відкриває Ukrainian Culture Weeks 2022, ініціативу, що була започаткована навесні 2022  Cherwell College Oxford, Oxford University Ukrainian Society та культурним центром «Дом Майстер Клас» у підтримку України та українського культурного надбання.

Головний меседж Bouquet Kyiv Stage подяка Великій Британії від України.

Оксфорд є знаковим місцем для проведення фестивалю. Це місто вільної думки і вільного слова, місце зародження, встановлення і збереження демократичних і загальнолюдських цінностей, які сьогодні виборює Україна для всього світу.

Bouquet Kyiv Stage відбудеться у знакових локаціях Оксфорду, таких як Sheldonian Theatre, Christ Church Cathedral, St.Michael’s Church, Holywell Music Hall, Trinity College та Oxford Town Hall.

Сезон культури Велика Британія/Україна та Ukraine Culture Weeks 2022 мають за честь співпрацювати з Bouquet Kyiv Stage та презентувати яскраву та розмаїту програму української музики. З центральних подій фестивалю — ювілей всесвітньовідомого українського композитора Валентина Сильвестрова, якому 30 вересня виповнюється вісімдесят п’ять років. Творчість Маестро буде представлена у програмі хоровою та фортепіанною музикою. Валентин Сильвестров стане почесним гостем фестивалю.

 

Серед подій  Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді: 

  • 7 концертів класичної музики
  • 28 вересня відкриттям Bouquet Kyiv Stage стане концерт музики Валентина Сильвестрова у виконанні українського камерного хору «Київ». У програмі декілька творів стануть світовими прем’єрами;
  • 30 вересня відомий британський хор Apollo5 виконає одразу дві світові прем’єри українських композиторок — Вікторії Польової та Ганни Кузіної-Рождественської; 
  • 30 вересня  закриттям фестивалю стане гранд концерт британського Orchestra of St John’s під керівництвом Джона Лаббока на престижному майданчику  Оксфорда – Sheldonian Theatre. У програмі концерту прозвучать твори Генделя, Веделя, Бортнятнського та Березовського.
    • Фотовиставка «Війна» фотографа-документаліста Олександра Глядєлова. Фотографії митця зроблені в Ірпені, Бучі, Харкові, Запоріжжі та інших зруйнованих містах України. Фотографії Олександра Глядєлова були на перших шпальтах провідних світових видань. 
    • Музично-візуальний перформанс «Трибю’т до творчості Марії Примаченко», всесвітньо відомої художниці, яка працювала в жанрі наївного мистецтва. Музей, де зберігалася колекція Марії Примаченко, був спалений російськими окупантами у лютому 2022.
  • Музичний перформанс «Face the Future» від українського фешн дизайнера Федора Возіанова.
  • Public Talks, де спікеркою стане Неля Куковальська, генеральна директорка головного музейного комплексу України та об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Національного заповідника «Софія Київська».

Повна програма Ukrainian Culture Weeks 2022: за посиланням.

Вартість квитків: £10-£40, для українців вимушених переселенців вхід безкоштовний. 

Будьте в курсі подій  «Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді»: сайт проєкту.