Оголошуємо переможців конкурсу
На VII Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід»
поїдуть сім українських вистав
У конкурсі на участь у VII Міжнародному фестивалі українського театру «Схід-Захід», який був організований Українським інститутом разом із Фундацією Масових Видовищ, перемогли одразу 7 вистав українських професійних театрів.
Разом з польськими партнерами - Фундацією Масових Видовищ та Центром молоді імені Генрика Йордана - Український інститут прагнув представити найкращі зразки і розмаїття жанрів українського театру та перформативного мистецтва.

Серед 40 заявок на участь з 12 українських міст обрано сім вистав, які поїдуть представляти закордонному глядачеві українське сценічне мистецтво у Краків у квітні 2020 року.

За підтримки Українського інституту участь у VII Міжнародному фестивалі «Схід-Захід» візьмуть:

«Анігіляція» – пластична моновистава-рефлексія. Автор: Ярослав Кайнар, «Totem Dance Group». Режисерка: Крістіна Шишкарьова.

Дослідження в реальному часі на тему ідентифікації людини в сучасному світі, проживання травми та важливості комунікації.

«ALPHA» – хореографічний одноактний спектакль. Автор: Владислав Детюченко, «n'Era Dance Group». Режисер: Владислав Детюченко.

Сучасний хореографічний одноактний спектакль «ALPHA» торкається теми превалювання у соціальній ієрархії.Сучасний хореографічний одноактний спектакль «ALPHA» торкається теми превалювання у соціальній ієрархії. Чим відрізняються поняття «лідер» і «домінант»? Як проявляються гендерні аспекти лідерства? Чи є це всього лише тваринним інстинктом? Такі питання Владислав Детюченко ставив собі у процесі створення вистави, проте відповіді на них маєш знайти саме ти.

«Наталка Полтавка.doc» – вистава про пошук самоідентичності. Автор: Іван Котляревський. Київський академічний театр на Печерську. Режисерка: Олена Лазович.

«Наталка Полтавка.doc» - вистава про пошук самоідентичності (національної, індивідуальної) через архетип Наталки Полтавки, героїні класичної п'єси Івана Котляревського в сучасному українському суспільстві. Матеріалом для постановки стали інтерв'ю з жителями різних регіонів України, а також особистий досвід учасників проекту. Якщо Наталка Котляревського - це збірний образ укаїнки XIX століття, то якою вона має бути сьогодні?

«Осінь на Плутоні» – незалежний театральний проєкт режисера Сашка Брами.

«Осінь на Плутоні» – це погляд на буття та цінності через призму людини, яка капітулювала перед часом і опинилася в полоні власної пам'яті та власного болю, людини яка ще не «померла», але й не «живе». Робота запрошує глядача подивитись в очі власним страхам і здійснити онтологічну експедицію в старість як таку. Міждисциплінарний метод роботи дав можливість об'ємніше відтворити відчуте, побачене та почуте – вистава створена на перетині документального та лялькового театру, танцювально-перформативних практик та просторового аудіо-дизайну.

«Погані дороги» – драматична п'єса авторки Наталії Ворожбит. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра. Режисерка: Тамара Трунова.

Ця п'єса — одне з перших висловлювань про війну на сході Україні на великій театральній сцені. Наталя Ворожбит написала її, збираючи історії і свідчення реальних людей для сценарію «Кіборгів» (режисер Ахтем Сеітаблаєв). Та якщо «Кіборги» це про міф та звитягу, то «Погані дороги» — про саме життя, яке завжди переважатиме смерть.

«Страждання на Гончарівці» – вистава-концерт, сучасна інтерпретація «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ'яненка. Харківський театр «Нєфть». Режисер: Артем Вусик.

Ця вистава є прикладом нетрадиційного погляду на класичний твір. Взявши за основу сюжет самої, що ні на є української вистави, театр «Нєфть» намагається зруйнувати всі усталені патерни типового українського театру.

«Схід-Захід» – 5 п'єс, написаних підлітками. «Театр «Актор»». Режисерка: Влада Бєлозоренко.

Як живе дівчинка з містечка Клесів, де незаконний видобуток бурштину — єдиний спосіб заробітку? Чи знайде порятунок від тіней і страхів війни хлопець з Донбасу в мирному Харкові? Як навчитися говорити, а ще важливіше – чути інших людей, аби самому стати більшою Людиною? «Схід-Захід» – це п'ять п'єс, написаних підлітками в рамках проекту «Class Act: Схід-Захід».

Вітаємо переможців та з нетерпінням чекаємо театральної весни у Польщі!

Конкурс на участь тривав з 18 листопада до 12 грудня 2019 року.