Українська мова у музеях Польщі

Аудіогіди українською в «Королівському замку у Варшаві» та «Королівському замку на Вавелі»

До мережі музеїв, що пропонують аудіоекскурсії українською мовою, долучилися «Королівський замок у Варшаві» та «Королівський замок на Вавелі» у Кракові.

«Коли українська звучить в одному з найпрестижніших музеїв світу – це зміцнює міжнародний імідж України та української мови як однієї з популярних європейських мов», – поділився враженнями Андрій Дещиця, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі.

Аудіоекскурсії українською мовою записано для 8 частин постійної експозиції «Королівського замку у Варшаві». Відтепер його гості можуть послухати українською мовою про експонати Колекції Лянцкоронського – Живопис Рембрандта; Галерею живопису, скульптури та декоративного мистецтва; Королівську бібліотеку; Велику, Королівську та Сенаторську зали, а також Кімнату Матейко.

А відвідавши «Королівський замок на Вавелі», ви зможете познайомитися українською мовою з постійними експозиціями Державної зали, Королівської скарбниці та Арсеналу, Загубленого Вавелю та колекції східного мистецтва.

Український інститут започаткував довгострокову програму створення україномовних аудіогідів у провідних музеях світу у 2018 році. Мета програми — популяризація української мови у світі та задоволення мовних потреб українців за кордоном. Упродовж 2019 року було створено та запроваджено україномовні аудіогіди в чотирьох музеях Європи — у Віденській галереї Бельведер в Австрії, а також у двох музеях в Польщі – Національному музеї в Варшаві та Музеї історії польських євреїв ПОЛІН. Програма реалізується у співпраці з українськими закордонними дипломатичними установами.