
Особистий фотоархів Даніеля Котовського
У конкурсі переміг польський митець та перформер Даніель Котовський. Його мистецька практика є рефлексією власного життя. У своїх роботах митець звертається до понять «біосила» та «біополітика», зокрема до категорій «повнота» та «неповнота», спираючись на свій досвід життя з порушенням слуху. Через мистецтво Даніель створює власну комунікативну стратегію.
Мета Даніеля під час резиденції — виступити з перформансом «Бути почутим», дослідити життя людей з порушенням слуху у соціальному та політичному контексті України та зробити життя цих людей більш видимим.
«За результатами опен-колу ми отримали 53 заявки, серед яких були як вже визнані, так і молоді польські художники та художниці. Мотиваційні листи заявників продемонстрували надзвичайний інтерес польської мистецької спільноти до програми, та, що важливіше, до глибшого вивчення України. Ми з нетерпінням чекаємо на приїзд переможця програми Даніеля Котовського в Україну. Митець працює з соціальними темами, які також є релевантними для України. Його інтерес у межах резиденції доповнює його практику, але водночас залишає простір для експерименту та дослідження. Сподіваюся, що резиденція та співпраця з кураторами Open Place для Даніеля стане нагодою не лише відкрити для себе локальний контекст, але й приводом для діалогу, пошуку спільного досвіду та критичного переосмислення стереотипів і реальності, в якій зараз існують Україна та Польща»,
— розповідає Анастасія Євсєєва, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту.
Результати конкурсу сформовані конкурсною комісією, до якої увійшли:
- Тетяна Філевська, в.о. генерального директора Українського інституту
- Марцель Скерський, заступник директора Центру сучасного мистецтва «Замок Уяздовський»
- Барбара Кжеска, заступниця директора Інституту Адама Міцкевича
- Юлія Костерева, кураторка Open Place
- Тетяна Кочубінська, незалежна кураторка
- Анна Лазар, членкиня Лодзького художнього музею
Щорічна стипендіальна програма імені Софії Налепинської-Бойчук пропонує польським митцям двомісячну мистецьку та дослідницьку резиденцію у Києві (серпень-вересень 2022). Програму реалізовує Український інститут, Центр сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» та Інститут Адама Міцкевича.
Резиденція сприяє створенню розуміння повсякденного життя та змін, що відбуваються у сучасному польському та українському суспільствах, культурі, мистецтві та науці. Резиденція стане інструментом для навчання, нетворкінгу та розвитку відносин між польськими та українськими митцями, дослідниками та кураторами.
Куратори з Open Place нададуть переможниці чи переможцеві відбору постійну підтримку під час перебування в Україні, познайомлять із суспільним, політичним та мистецьким контекстом України, допоможуть у проведенні досліджень та організації поїздок, зустрічей і дискусій.