Відкрито другий конкурс виставкових проєктів за кордоном Visualise

Український інститут оголошує другий конкурс у рамках довгострокової програми з підтримки виставкових проєктів за кордоном Visualise

Проєкт-переможець отримає фінансування до 1 млн гривень.

Програма Visualise надає можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі та налагодженню інституційної співпраці.

Податися на конкурс можуть виставкові проєкти, реалізація яких запланована не раніше квітня 2022 року та передбачає співпрацю між українською та іноземною профільними інституціями або організаціями (музей, галерея, ярмарок, фестиваль тощо).

 

«Виставки мистецтва здатні змінювати те, якою Україну бачать за кордоном. Візуальне мистецтво часто не потребує перекладачів, адже влучний образ може “бити в саме серце” незалежно від мови, якою розмовляє глядач, — зазначає керівник напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту Олександр Виноградов. — Водночас, виставка — це майданчик для дискусії та простір професійної колаборації, і у цьому просторі Україна досі часто відсутня. Ми хочемо, щоб завдяки програмі Visualise голоси українських митців, кураторів, критиків і арт-менеджерів частіше лунали у професійних дискусіях по всьому світу».

 

Виставкові проєкти, що подаються на конкурс, повинні відповідати низці критеріїв:

  • відповідність концепції виставки стратегічним цілям, принципам і цінностям Українського інституту
  • якість концепції виставкового проєкту
  • актуальність тем у контексті України та країни проведення виставки
  • рівень інституційного партнера за кордоном
  • потенціал проєкту до розбудови довготривалої співпраці
  • комунікаційний потенціал проєкту
  • обґрунтованість витрат у проєкті

Подати конкурсну заявку можна до 1 серпня 2021 року. Публічне оголошення проєктів, що отримають підтримку в рамках програми Visualise, відбудеться у березні 2022 року.

Більше про умови участі читайте на сторінці програми Visualise