Український інститут працює над тим, щоб зробити українську мову більш відомою у світі.  

 

З цією метою ми: 

  • Промотуємо використання українських назв та української транслітерації у власних назвах за кордоном 
  • Поширюємо інформацію про можливості вивчення української іноземцями  
  • Ініціювали та підтримуємо створення українських аудіогідів у музеях та галереях світу 
  • Співпрацюємо з Національною комісією зі стандартів державної мови 

 

У 2019-2020 році Український інститут запустив україномовні гіди у таких музеях:  

 

Чому українську мову варто вивчати?  

 

  • Щоб дізнатися більше про багатство української культури і мистецтва. Знання української мови відкриває доступ до багатої культурної спадщини та актуальної культури України.  
  • Щоб подорожувати Україною. Знання української дозволяє вільно подорожувати Україною, відкривати нові незвідані історичні та природні місця.    
  • Щоб навчатися у кращих українських університетах. Україна пропонує широкі освітні можливості для іноземних студентів. Детальніше тут.  

 

Український інститут не має класів або курсів із вивчення української мови, але ми пропонуємо вам широкий вибір онлайн ресурсів, які допоможуть у вивченні мови від базового до високого рівня.

Національна платформа з вивчення української мови.

Включає онлайн-ресурси, мобільні застосунки та словники.  

  • Duolingo — застосунок в ігровій формі розвиває навички читання, розуміння та спілкування українською. Має інструменти для вчителів української мови для роботи як у класі, так і поза ним. 
  • Р.І.Д — застосунок розширює словниковий запас. Щодня користувач отримує три нових слова, які має вивчити й таким чином поступово долає сім рівнів застосунку.  

Розмовники, які зручно використовувати у подорожах, з великим словником та поширеними фразами. Користувач може потренуватися у правильній вимові слів та виразів, а також покращити знання української фонетики за допомогою цих застосунків. 

Ukrainian Lessons Podcast — безкоштовні аудіо уроки для вивчення розмовної сучасної української мови від Анни Огойко. 

ПодорожіUA — ресурс для вивчення української мови від початкового рівня для англомовних студентів від Алли Недашківської та Олени Сіваченко. Ресурс  розроблений як для викладання української у вишах, так і для самоосвіти.  

 

Speak Ukrainian — платформа, яка розроблена як для тих, хто хоче удосконалити своє знання української, так і для тих, хто прагне почати її вивчати.   

 

A Taste of Ukrainian, Read Ukrainian!, Ukrainian Words,  Communicative Ukrainian for Research and Fieldwork — онлайн-ресурси розроблені Мартою Єнкала (Marta Jenkala), Український інститут Лондона. 

 

Тренажер з правопису української мови — тренажер поєднує теоретичні положення і практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. 

 

Ukrainskamova – cайт української мови, на якому зібрані правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. 

YouTube-канали вчителів української мови, які допоможуть у вивченні мови:

Ukrainian Language

Speak Ukrainian  

Ukrainian language  

Є-мова 

На платформі представлені навчальні курси з вивчення та популяризації української мови, курси культурно-просвітницького характеру та курси підвищення кваліфікації вчителів. 

 

Peace Corps Ukrainian Lessons 

Безкоштовний англомовний курс, який допоможе іноземцям здобути базові знання з української мови. Курс містить електронні книги, аудіо українською, онлайн-записувач, що допомагає практикувати вимову.   

Mariana Burak, Yabluko. Elementary level (2015). Available audio.  

Olena Synchak, Yabluko. Advanced level (2015). Available audio.   

Yuri Shevchuk, Beginner’s Ukrainian (2013).  

Є. Голованенко, Українська мова для іноземців. Рівень 1, 2, 3. (2020). 

Данута Мазурик, Крок за кроком. Українська мова для іноземців.  2017. 

Галина Макарова, Let’s Speak Ukrainian (1, 2, 3) 2010. 

Л. Назаревич, Н. Гавдида, Українська мова для іноземців. 2017. Podcast  

Олеся Палінська, Оксана Туркевич, КРОК-1, КРОК-2 (українська мова як іноземна) 2014. 

Електронний архів Харківського національного економічного університету: підручники та словники  

Mova.info. Лінгвістичний портал. 

The Ukrainian-English Collocation Dictionary (2021) Юрія Шевчука. Словник поєднує елементи шести типів словників: для перекладу, колокаційні, навчальні, тезаурусні, фразеологічні та енциклопедичні словники.

Slovnyk — тлумачний та орфографічний словник української мови. Ресурс також надає інструмент для транслітерації назв. 

Горох публічна електронна бібліотека, в якій зібрані основні словники української мови. 

LanguageTool безкоштовний багатомовний редактор з перевірки граматики, стилю та правопису, всі його функції доступні для завантаження. 

Onlinecorrector інструмент, який автоматично виправляє помилки в текстах українською мовою в Google Документі або Microsoft Word.  

UkrMova безкоштовний сервіс для перевірки орфографії, граматики та пунктуації. 

Міжнародна літня школа Ukrainian Language and Country Studies (Центр українських студій та Національний університет ім. Івана Франка). 

 

School of Ukrainian Language and Culture (Український католицький університет).

Перелік був підготовлений у співпраці з Національною комісією зі стандартів державної мови, українськими університетами. Окрема подяка Мар’яні Добоні.