Австрійський «Бельведер» заговорив українською
З 1 листопада в австрійській галереї«Бельведер» запрацював
україномовний аудіогід.
Проєкт «Україномовні аудіогіди в провідних музеях світу» є частиною довготривалої ініціативи Українського інституту по впровадженню україномовних аудіогідів у провідних музеях світу, що реалізується спільно з дипломатичними установами України за кордоном.
Проєкт, який Український інститут розпочав разом з Посольством України в Австрії навесні цього року, тепер доступний для відвідувачів віденського палацу.

«Через проєкти такого формату окреслюється українська суб'єктність у світовому, і зокрема, в європейському контексті, адже, наприклад, Бельведер минулого року відвідали понад 1,5 млн туристів, – коментує проєкт генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, – І я впевнений, що зі збільшенням сполучень між Віднем та Києвом, кількість українських туристів теж буде збільшуватися».

Аудіогід складається з 120 аудіодоріжок про твори колекції Верхнього Бельведеру, а також 8 доріжок із загальною інформацією про Бельведер.

Палацовий комплекс Бельведер – один із провідних музеїв світу з багатою мистецькою колекцією, яка представляє твори від Середньовіччя до сьогодення. Зокрема, Бельведер володіє найбільшою у світі колекцією картин Густава Клімта, а також там представлені видатні зразки віденського бідермаєру, австрійського бароко, французького імпресіонізму.

Україномовні аудіогіди вже працюють у Національному музеї у Польщі, а також Музеї історії польських євреїв POLIN.
Left
Right