Українські документальні кінопроєкти на фестивалі Nordisk Panorama (Швеція)

Про проєкт

Український інститут у парнерстві з кінофестивалем Nordisk Panorama та французькою компанією Newen Studios запросив українських режисерів та продюсерів подавати свої проєкти документальних фільмів на Nordisk Panorama Film Festival. Заявки приймалися до 28 серпня включно.

Експерти обрали 7 кінопроєктів

Команди у складі режисера та продюсера від кожного проєкту отримають можливість презентувати свої фільми європейським продюсерам. Шукають документальні стрічки, які орієнтовані на міжнародну копродукцію та знаходяться на етапах (пост)виробництва.

Відібрані документальні кінопроєкти

  • “Блаженні”, реж. Андрій Лисецький, прод. Геннадій Кофман, Ольга Безхмельниціна, Ульдіс Чекуліс
  • “Квіти України”, реж. Аделіна Борец, прод. Гліб Лук’янець, Наталя Гжегожек
  • “Лимани. Бій за рай”, реж. Сергій Лисенко, прод. Анна Капустіна, Олександра Кравченко
  • “Переміщені”, реж. Ольга Журба, прод. Дар’я Бассель
  • “Слухаючи світ”, реж. Єлизавета Сміт, прод. Ольга Безхмельниціна
  • “Тіні”, реж. Поліна Келм, прод. Валерія Сочивець
  • “Трішки чужа”, реж. Світлана Ліщинська, прод. Анна Капустіна

Про Nordisk Panorama Film Festival

Nordisk Panorama Film Festival – значуща подія скандинавської та європейської кіноіндустрії, що протягом останніх 32-х років пропонує публіці та кінопрофесіоналам найкращі скандинавські короткометражні та документальні фільми. Діє також платформа для нетворкінгу, що складається з двох галузевих заходів: форум для співфінансування та кіноринок. Оскільки основна мета та завдання Nordisk Panorama промоція скандинавських фільмів та кінематографістів, Україна вперше буде представлена на фестивалі, зокрема такою масштабною фаховою делегацією.

Цьогоріч Кінофестиваль у Мальме, Швеція, відбудеться 22-27 вересня

Програма заходу

Команди українських фільмів, окрім пітчинг-презентації своїх проєктів, також зможуть долучитися до інших індустрійних заходів фестивалю. Зокрема ознайомитися з грантовими можливостями скандинавського регіону та Німеччини, а також зустрітися з європейськими продюсерами для консультацій чи обговорення потенційної співпраці. Організатори фестивалю покривають дорогу у Швецію та назад, проживання та добові витрати.

Заявки оцінювали експерти:

Аніта Регер

Аніта Регер

Виконавча директорка Nordisk Panorama – фестивалю скандинавських документальних і короткометражних фільмів. Раніше обіймала посаду виконавчої директорки у The Flaherty (Нью-Йорк), а також організаторки щорічного кіносемінару Роберта Флаерті.

Аніта – співзасновниця European Documentary Network (EDN), міжнародної некомерційної асоціації. Вона бере активну участь у діяльності міжнародної кіноспільноти, ділиться своєю експертизою та виступає у якості журі на фестивалях.

Тедді Лейфер

Тедді Лейфер

Засновник компанії Rise Films.

Серед його фільмів: “Невидимий” (номінант на «Оскар» і володар «Еммі»), «The Interrupters» (лауреат «Еммі»), “Ікар” (лауреат «Оскар») та інші. Останній повнометражний фільм Тедді, «All That Breathes» реж. Шонака Сена, — перший, який отримав одночасно Grand Jury Prize на кінофестивалі Sundance і Best Documentary на Каннському кінофестивалі. Тедді увійшов до списку «100 найінноваційніших і найвпливовіших людей у британській творчій та медійній індустрії» за версією видання The Guardian.

Сігрід Д'єк'єр

Сігрід Д’єк’єр

Засновниця та продюсерка Real Lava. Сігрід – одна з найдосвідченіших продюсерок Данії, зокрема у контексті фінансування та виробництва міжнародних документальних фільмів. Зняла понад 30 документальних стрічок. Спродюсувала номінований на Оскар фільм “Печера” Фераса Файяда, за який отримала «Еммі» як найкращий продюсер та була номінована на премію Пібоді. Останній документальний фільм ”Територія” (реж. Алекс Прітц), показали на Sundance Згодом стрічку продали National Geographic. Також Сігрід викладає у Film School of Denmark та DOK Incubator

Хайно Декерт

©LuisMora

Хайно Декерт

Засновник Ma.ja.de. Filmproduktions GmbH, а з 2003 року – керуючий директор власної світової дистриб’юторської компанії документальних фільмів Deckert Distribution.

На сьогодні Хайно створив понад 130 фільмів. Працював з такими режисерами як Сергій Лозниця (“Щастя моє” “Донбас”), Віктор Коссаковський (“Хай живуть антиподи!“), Ай Вейвей (“Людський потік”), Томас Хайзе та Ферас Файяд.

Хайно є членом Німецької та Європейської кіноакадемії, а також Ampas.

Ірина Кипоренко

Ірина Кипоренко

Програмна менеджерка напрямку «Кіно» Українського інституту.

Вивчала режисуру в Майстерні документального кіно Сергія Буковського в Києві. Брала участь у численних воркшопах для кінопрофесіоналів «The Guardian goes to Ukraine», DocWorks: UA/UA.

Раніше працювала журналісткою та продюсеркою документальних фільмів в українських та іноземних компаніях. Зокрема з Tiger aspects (для Netflix), ARTE, The New York Times, журналом TIME, Суспільним мовленням України.

Умови участі:

Для участі апліканти мали надіслати анкету (посилання), заповнену англійською мовою, на пошту [email protected] . У документі мали бути вказані:

– робоча назва документальної стрічки;

– синопсис фільму (до 500 знаків);

– трітмент (розгорнутий опис проєкту);

– статус виробництва, тип фільму (хв), дата релізу;

– очікуваний загальний бюджет;

– затверджене фінансування, якщо таке наявне;

– опис фільмографії режисера, продюсера, а також компанії-виробника;

– фото, що представляє проєкт (постер, якщо є)

– активне посилання на візуальні матеріали (трейлер) в межах приблизно 3 хвилини. Файли мають бути доступні до перегляду.

– опис мотивації для участі в українській делегації на фестиваль: чого ви прагнете та що очікуєте, уточніть детально (наприклад, шукаю ко-продюсера з конкретної країни, шукаю агента з продажів тощо).

Дедлайн подачі: 28 серпня, 23:59 за київським часом.

  • українське громадянство;
  • мінімальний вік 18 років;
  • вільне володіння англійською мовою;
  • готовність до публічної комунікації (необхідно презентувати свій проєкт на фестивалі);
  • бездоганна ділова репутація;
  • діяльність та позиція апліканта не суперечить принципам і цінностям УІ.