Нова можливість
для українських кінопродюсерів
від Українського інституту та ОМКФ
Український інститут
у партнерстві з Одеським міжнародним кінофестивалем оголошують конкурс
для продюсерів на участь в індустрійній програмі Producers Network кіноринку Каннського кінофестивалю Marché du Film.
За результатами конкурсу, на секцію Producers Network, яка відбудеться 13-19 травня 2020 року, представляти свої проєкти міжнародній фаховій спільноті матимуть змогу п'ять українських продюсерів. Вперше за історію Каннського фестивалю Україна буде представлена окремим фокусом під час індустрійної секції.

Конкурсна комісія ОМКФ за участі представників відділу кіно Українського інституту обере п'ятьох українських кінопродюсерів шляхом відкритого конкурсу, який триватиме до 22 березня цього року. Цьогорічна підтримка Українського інституту уможливила створення окремого фокусу з представлення української кіноіндустрії на Producers Network. Про це розповідає генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич:

«Producers Network – вагомий індустрійний майданчик, який надає кінопродюсерам величезні можливості для професійного нетворкінгу, – зазначає Сінькевич. – Кожен день програма починається з ранкових зустрічей (Breakfast meeting) і кожен день має фокус на окрему країну. Для семи країн-учасниць це відзнака того, що їхньою кіноіндустрією активно цікавляться. Цьогоріч Україна стане однією з фокусних країн – це говорить про те, що потенціал наших фахівців у сфері кіно стає дедалі помітнішим. Ми постійно проводимо велику роботу з просування українського кіно, і я впевнена, що офіційна участь України у Producers Network значно посилить наші позиції на міжнародному ринку».
Відібрані учасники будуть включені в офіційну індустрійну програму та до фокусної презентації, що відкриє Breakfast meetings 16 травня. У цей день продюсери отримають можливість долучитися до масштабного міжнародного нетворкінгу та поспілкуватися із провідними представниками кіноіндустрії на фестивалі, де народжуються культові фільми.

«Одним з пріоритетних напрямів діяльності відділу кіно Українського інституту є посилення фаховості української кіноспільноти та зміцнення її спроможності до міжнародної співпраці. Тому для нас в першу чергу важливо сприяти ефективній інтеграції кінематографістів до індустрійних платформ топових кінофорумів. Каннський кіноринок представлення не потребує, тому інституційна співпраця з ним логічно вписана в стратегію відділу кіно Українського інституту. Секція Producers Network - це концентрат можливостей: щодня протягом кількох годин тут збирається велика кількість продюсерів, сейлз-агентів, дистриб'юторів та представників кінофондів дуже високого рівня. Знайомство з ними може стати потужним поштовхом для кінопроєкту та закласти фундамент для подальшої копродукційної співпраці», – говорить програмна менеджерка відділу кіно Українського інституту Наталія Мовшович.

Прийом заявок на конкурс триває з 20 лютого до 22 березня. Імена відібраних учасників будуть оголошені 25 березня на офіційних сайтах Українського інституту та ОМКФ. До участі в конкурсі допускаються продюсери, які протягом останніх трьох років представляли свої проєкти у програмах закордонних міжнародних кінофестивалів та мали хоча б один комерційний реліз.

Для участі потрібно заповнити аплікаційну форму.

За додатковою інформацією звертайтеся до програмної менеджерки відділу кіно Українського інституту Наталії Мовшович: [email protected].

Подробиці проєкту Producers Network читайте тут.

Producers Network — індустрійна секція кіноринку Каннського кінофестивалю, яка щорічно збирає понад 500 кінопрофесіоналів із усього світу для участі в закритих зустрічах та спеціальних фахових подіях.

Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який щорічно проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. Був створений у 2010 році задля популяризації якісного інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також з метою підтримки і розвитку українського кінематографа у країні та за кордоном.