Прем'єра опери-антиутопії GAZ у Відні
В рамках двостороннього Року культури Україна-Австрія 2019 відбулася австрійська прем'єра опери-антутопії GAZ від музичної формації NOVA OPERA. Усі квитки було розпродано за кілька днів до початку!
Вистава відбулася під час фестивалю Musiktheatertage на сцені локації WUK – культурному альтернативному центрі у Відні.

Опера-антиутопія GAZ – це творення великої синтетичної оперної форми на перетині постдраматичного та інструментального театру. Творці сполучають перформативні практики із досвідом авангардної та електронної музики в жанрі "composed theater". Дія опери GAZ вибудовується навколо історії про вибух на футуристичній фабриці, що колись продукувала енергію для всього індустріального суспільства. Центральним образом художньої реальності є препароване піаніно – колишній пульт індустріального гіганта, який поєднував живе і техногенне в одній системі.

Джерелом натхнення опери GAZ є постановка "Ґаз" українського театрального режиссера-авангардиста Леся Курбаса за однойменним твором німецького письменника експресіоніста Ґеорга Кайзера, реалізована 1923 року у Києві.


Своїми враженнями від прем'єри поділилися учасники Nova Opera: «WUK розташований за 500 метрів від місця, де Лесь Курбас винаймав квартиру, коли навчався у Відні на філософському факультеті. Проте замість лекцій - відвідував театри. Саме там він насичується бунтарськими настроями, щоб вже вдома «вибухнути» з неймовірною силою. Це знаменно, адже ми на фестиваль сучасного музичного театру Musiktheatertage Wien привезли нашу найвибуховішу постановку – оперу-антиутопію GAZ. У реалізації всього задуманого нам дуже допомогли партнери - Український інститут, Український культурний фонд та Culture Bridges. І кілька слів про унікальну локацію – будинок культури WUK. Ця споруда у 1855 році зводилась як фабрика з виробництва паровозів. А останні 40 років є альтернативним майданчиком для проведення культурно-мистецьких заходів.»

Постановка опера здійснюється NOVA OPERA. Режисерка Вірляна Ткач, композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко.
Left
Right
Фото: Ulli Koch
Фото: Ulli Koch
Фото: Ulli Koch
Фото: Ulli Koch