Discover Ukraine: Bits Destroyed​

аудіовізуальна  3D інсталяція

Аудіо-візуальна робота «Discover Ukraine: Bits Destroyed» – зображення 56 монументальних мозаїк 1960 — 70-х років, що транслються із музичним супроводом. Більше чверті з-поміж демонстрованих мозаїк були пошкоджені або зруйновані з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Про проєкт

В інсталяції, створеній Українським інститутом та командою студії Rock ‘n’ Light, використано зображення понад пʼятидесяти монументальних мозаїк 1960 — 70-х років. Музичний супровід до інсталяції створив дует Ptakh_JungВперше її було представлено у 2019 році у Відні у межах проєкту «Discover Ukraine: Bit by Bit».

У 2022-му році митці переосмислили попередні напрацювання для створення  аудіовізуального твору «Discover Ukraine: Bits Destroyed».

Десятихвилинна аудіовізуальна робота – це спроба ревіталізації глибоко вкоріненої традиції мозаїк в публічному просторі через цифрову проєкцію. Вона стала можливою завдяки послідовній співпраці з фотографом Євгеном Нікіфоровим та його документальному проєкту «Українська радянська мозаїка» (2013-2021).

Серед робіт — мозаїчні панно Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, «Дерево життя» і «Боривітер» Алли Горської, «Нічого кращого немає, як тая мати молодая» Степана Кириченка і Надії Клейн, «Море і риби» Володимира Патика та багато інших. 

«Проект дає змогу дізнатись про українське мистецтво, яке щодня знищується російськими бомбами. Це спосіб зберегти принаймні пам’ять про частину багатої мистецької спадщини України, яку світ тільки почав відкривати,» – коментує Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту. 

Discover Ukraine: Bits Destroyed​​

Лондон

У 2022 році робота «Discover Ukraine: Bits Destroyed» була представлена на Міжнародному фестивалі Greenwich+Docklands у Лондоні. Greenwich+Docklands щорічно збирає понад 80 000 відвідувачів просто неба, об’єднуючи театр, танці, музику, циркові виступи та художні інсталяції.

Інсталяція транслювалася із музичним супроводом дуету Ptakh_Jung на фасаді Старого Королівського військово-морського коледжі в Грінвічі, що входить до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Подія відбувалася в межах Сезону культури Україна/Велика Британія.

Discover Ukraine: Bits Destroyed​​

Копенгаген

14 жовтня під час Культурної ночі 2022 в Копенгагені Ukraine House in Denmark продемонстрував аудіовізуальну 3D інсталяцію «Discover Ukraine: Bits Destroyed but Undefeated» на стінах культової будівлі – Данського музею війни.

Discover Ukraine: Bits Destroyed​​

Кельн

23 серпня 2023 року в межах одноденного фестивалю української культури у місті Кельн, відбувся показ «Discover Ukraine: Bits Destroyed». Показ аудіо-візуального твору тривав безперервно з 12:00 до 24:00 23 серпня 2023 року у приміщенні музею Колумба.

Фестиваль було організовано організацією Синьо-Жовтий Хрест у співпраці з Генеральним консульством України у землі Північний Рейн-Вестфалія.

Інсталяція українських мозаїк «Discover Ukraine: Bits Destroyed»