Дата

вересень – грудень 2020 року

Місце

США

Виконавець

Рада зовнішньої політики «Українська призма»

Автори

Ганна Шелест, Надія Бурейко

Про проєкт

Сприйняття України в США є частиною комплексного проєкту з вивчення сприйняття України та української культури за кордоном у ряді країн, визначених як пріоритетні та важливі у Стратегії Українського інституту на 2020-2024 рр.

Проєкт вперше досліджує ставлення та очікування іноземних аудиторій від України, її культури та можливостей співпраці, їхню обізнаність із сучасною культурою і культурною спадщиною України.

Дослідження здійснювалися методом глибинних експертних інтерв’ю з представниками іноземних інституцій у сфері культури, освіти, науки, громадянського суспільства, а також місцевої і центральної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, українського фахового середовища за кордоном та закордонними українцями.

Результати досліджень дозволили визначити найбільш затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні та ефективніше розробляти плани роботи Українського інституту.

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Як сприймають Україну у США?

  • Сприйняття України в США здебільшого формується через дві призми: поточних подій у новинах або радянського минулого.
  • У загальному сприйнятті політичні асоціації з сучасною Україною переважають над культурними. Великий вплив на сприйняття має новинний, телевізійний контент.
  • Єдиним візуально-культурним елементом, який постає в асоціаціях нефахової спільноти, стала українська вишиванка через її активне використання у модній індустрії та популяризацію американськими зірками у соцмережах.
  • Відомих постатей світового рівня, наприклад, Казимира Малевича або Володимира Горовиця, респонденти відмовлялися асоціювати з конкретною країною, називаючи натомість міжнародним піаністом чи світовим митцем.
  • Обізнаність з історичними постатями чи традиціями дуже залежить від вивчення респондентом історії в університеті чи від його/її роботи. Значну роль відіграє Гарвардський університет, де діють потужні українські студії.

Учасники презентації дослідження:

  • Ганна Шелест, Директорка Програми безпекових студій, аналітичний центр Рада зовнішньої політики «Українська призма»
  • Сергій Плохій, Директор Українського наукового інституту Гарвардського університету
  • Кеті Наливайко, Президентка Українського Інституту Америки
  • Модератор — Володимир Шейко, Генеральний директор Українського інституту

Переглянути презентацію