Україна на Worldwide Music Expo
Щороку WOMEX (Worldwide Music Expo) збирає понад 2600 професіоналів музичної індустрії з понад 90 країн. Програма включає публічні дискусії, нетворкінг, концерти, кінопокази та виставки.
Україна на WOMEX 2024
Конкурс на участь у конференції WOMEX
Україна на WOMEX 2023
Artists at Risk Connection (ARC), Music Export Ukraine та Український інститут спільно організували українську програму на WOMEX 2023.
Український стенд
Перший український стенд, присвячений народній, традиційній та етнічній музиці в сучасному виконанні. На стенді було представлено проєкт про діячів культури, які захищають Україну від російської навали, – «Culture Fights Back»; інформацію про INSIGHT UA – путівник для знайомства з українською культурою, особистостями та знаковими подіями; посилання на плейлист з українською народною музикою та статтю про українські традиційні музичні інструменти.
Показ фільму «Співанка»
«Співанка» – це подорож джазової співачки Ганни Гринівої з Німеччини до України, яка повертається до свого коріння, відкриває магію старовинних українських народних пісень та надихається ними у власній музиці.
Панельна дискусія
Панельна дискусія «Українська музика як інструмент публічної дипломатії та демократії. Сприяння порозумінню у світі та збереження культурної ідентичності», яку провели Олександра Якубенко (Україна/США), Митці в зоні ризику (PEN America) за участі Альони Дмуховської (Україна), Music Export Ukraine та музиканта Юрія Гуржи (Україна/Німеччина).
Під час цієї сесії учасники дискусії розглянули важливість музики в міжнародній публічній дипломатії, адвокації та її здатність сприяти міжкультурному обміну. Вони поділилися думками про те, як музика слугує засобом просування української культури та поглиблення розуміння демократичних цінностей за кордоном, а також про її роль у залученні українських та місцевих громад за межами України.
Розмова про кіно
Розмова про кіно “Документування музичної традиції в кіно“. До розмови, зокрема, долучилася джазова співачка Ганна Гриніва, яка приїхала з Німеччини до України, щоб повернутися до свого коріння, відкрити магію старовинних українських народних пісень та вплести їх у свій власний музичний стиль.
Представники від України
Представники від України: Ганна Гриніва (співачка, композиторка), Анастасія Войтюк (співачка, бандуристка), Марина Круть (співачка, авторка пісень, бандуристка), Юрій Гуржи (музикант, автор пісень, діджей), Ірина Муха (співачка, авторка пісень, лірниця), Олександра Якубенко (програмна менеджерка « Artists at Risk Connection »), Віктор Лиходько (менеджер гурту «Коммуна Люкс»), Альона Дмуховська (співзасновниця Music Export Ukraine), Ірина Лобанок (Український інститут).
Україна на WOMEX 2022
У 2022-му році Україна вперше була офіційно представлена на найбільшій конференції світової музичної сцени Worldwide Music Expo (WOMEX) у Лісабоні. У межах української програми було представлено: перший український стенд в історії WOMEX, фотовиставку «Українські джазмени на війні», концерт гурту Balaklava Blues, кінопоказ «Рози. Фільм-кабаре» Ірини Стеценко та участь українських музичних експертів та музикантів у публічних дискусіях.
Участь української делегації та українську компоненту у програмі було забезпечено Українським інститутом у партнерстві з Music Export Ukraine.
Цього року WOMEX зібрав 3100 представників музичної індустрії (з них 280 виконавців) з 113 країн світу. Відбулося понад 60 шоукейсів на 8 сценах, було проведено покази 21 документальних фільмів, пов’язаних з музикою. У конференції взяли участь 111 спікерів та менторів, а на ярмарку було представлено 676 компаній, що презентували понад 260 стендів і 2 радіостанції. Цьогоріч конференція тривала з тривала з 19 до 23 жовтня. У насиченій програмі були публічні дискусії, нетворкінг, концерти, кінопокази та виставки.
Фотовиставка «Українські джазмени на війні»
Фотопроект про історії джазових музикантів, які вступили до лав Збройних Сил України та Територіальної оборони. Світлини джазменів з довоєнного концертного життя протиставлялися нинішньому життю на війні. Концертні фото зняті професійними фотографами, світлини воєнних буднів – від побратимів на службі. Серед музикантів: Володимир Ліхошва, Олександр Лебеденко, Марк Токар, Данило Вінаріков, Олександр Ремез та інші. Глядачі могли прослухати джазові композиції музикантів за допомогою QR-кодів.
Виставка викликала неабиякий інтерес серед фахової аудиторії, і зараз готується до нових експозицій за кордоном.
Проєкт був ініційований Українським інститутом і створений у партнерстві з Jazzography.in.ua.
Balaklava Blues
Українсько-канадський гурт Balaklava Blues виступив з потужним сучасним фолк-нуар шоу. Сьогодні Balaklava Blues – гурт, створений етнічним українцем з Торонто і киянкою. Марко та Марічка познайомились в 2014 році на Майдані в Києві, створили сім’ю й серію потужних всесвітньо відомих музичних і театральних проєктів у Торонто. Гурт активно підтримує Україну: зіграв десятки благодійних концертів в Європі, Канаді та Америці. У серпні 2022 Balaklava Blues мали благодійний виступ на головній сцені одного з найбільших фестивалів Європи «Colours of Ostrava» у Чехії.
Найсвіжіший реліз Balaklava Blues «SWALLOW/ЛАСТІВКА» присвячений українським жінкам, які через війну змушені адаптовувати своє життя на чужині. Війна Росії проти України для Balaklava Blues – це частина життя, бо брати Марічки й Марка служать в ЗСУ, а частина родини Марічки загинула під Києвом.
Концерт пройшов на сцені offWOMEX stage, аудиторія налічувала понад 200 осіб. Після концерту у музикантів відбулися інтерв’ю з провідними музичними медіа світу.
Кінопоказ “Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко
Стрічка Ірени Стеценко – трагікомічний мюзикл про сімох учасниць українського гурту Dakh Daughters. Кінематографічне кабаре показує красу та труднощі життєвого шляху музиканток у країні, що проживає революцію та війну.
Після показу відбулася дискусія, яку модерувала Альона Дмуховська (Music Export Ukraine).
Перший український стенд
На першому українському стенді в історії WOMEX було розміщено промоційні матеріали про українську музичну індустрію, а також фотовиставку «Українські джазмени на війні». Стенд користувався великим попитом серед представників міжнародної фахової аудиторії. Делегати від Українського інституту та Music Export Ukraine одержали нові численні запити на співпрацю та надали велику кількість консультацій міжнародним фахівцям та представникам іноземних медіа.
Central & Eastern European Networking Session
Нетворкінг сесія була ініційована нашими партнерами Katowice JazzArt Festival (Польща) та Hangveto (Угорщина), у якій взяли участь Andras Lelkes, Martyna van Niewland, Мар’яна Бондаренко від Українського інституту та Альона Дмуховська від Music Export Ukraine.
У ході дискусії було висвітлено актуальний стан музичної індустрії в Україні та проблем, з якими зараз стикаються музиканти, які залишилися в Україні, а також інші представники української музичної індустрії. Було обговорено проблеми та нинішній стан освітніх музичних закладів, можливість та умови проведення концертів в умовах війни, а також можливості підтримки та взаємодії з міжнародними партнерами.
Делегати від України
Ірина Лобанок (музикантка гурту «Крапка-Кома»), Дарія Лелеко (бандуристка), Мар’яна Бондаренко (Український інститут), Альона Дмуховська (Music Export Ukraine), Діана Дадонова (Music Export Ukraine), Анастасія Показ (музична менеджерка, продюсерка).