Україна на Worldwide Music Expo 2022

Фотопроєкт про джазменів, кіно та концерт

Про проєкт

Цього року Україна вперше була офіційно представлена ​​на найбільшій конференції світової музичної сцени Worldwide Music Expo (WOMEX) у Лісабоні. У межах української програми було представлено: перший український стенд в історії WOMEX, фотовиставку «Українські джазмени на війні», концерт гурту Balaklava Blues, кінопоказ «Рози. Фільм-кабаре» Ірини Стеценко та участь українських музичних експертів та музикантів у публічних дискусіях 

Участь української делегації та українську компоненту у програмі було забезпечено Українським інститутом у партнерстві з Music Export Ukraine 

Цього року WOMEX зібрав 3100 представників музичної індустрії (з них 280 виконавців) з 113 країн світу. Відбулося понад 60 шоукейсів на 8 сценах, було проведено покази 21 документальних фільмів, пов’язаних з музикою. У конференції взяли участь 111 спікерів та менторів, а на ярмарку було представлено 676 компаній, що презентували понад 260 стендів і 2 радіостанції. Цьогоріч конференція тривала з тривала з 19 до 23 жовтня. У насиченій програмі були публічні дискусії, нетворкінг, концерти, кінопокази та виставки.

Фотовиставка «Українські джазмени на війні»

Фотопроект про історії джазових музикантів, які вступили до лав Збройних Сил України та Територіальної оборони. Світлини джазменів з довоєнного концертного життя протиставлялися нинішньому життю на війні. Концертні фото зняті професійними фотографами, світлини воєнних буднів – від побратимів на службі.  Серед музикантів: Володимир Ліхошва, Олександр Лебеденко, Марк Токар, Данило Вінаріков, Олександр Ремез та інші. Глядачі могли прослухати джазові композиції музикантів за допомогою QR-кодів.  

Виставка викликала неабиякий інтерес серед фахової аудиторії, і зараз готується до нових експозицій за кордоном. 

Проєкт був ініційований Українським інститутом і створений у партнерстві з Jazzography.in.ua. 

Balaklava Blues

Українсько-канадський гурт Balaklava Blues виступив з потужним сучасним фолк-нуар шоу. Сьогодні Balaklava Blues – гурт, створений етнічним українцем з Торонто і киянкою. Марко та Марічка познайомились в 2014 році на Майдані в Києві, створили сім’ю й серію потужних всесвітньо відомих музичних і театральних проєктів у Торонто. Гурт активно підтримує Україну: зіграв десятки благодійних концертів в Європі, Канаді та Америці. У серпні 2022 Balaklava Blues мали благодійний виступ на головній сцені одного з найбільших фестивалів Європи «Colours of Ostrava» у Чехії.  

Найсвіжіший реліз Balaklava Blues «SWALLOW/ЛАСТІВКА» присвячений українським жінкам, які через війну змушені адаптовувати своє життя на чужині. Війна Росії проти України для Balaklava Blues – це частина життя, бо брати Марічки й Марка служать в ЗСУ, а частина родини Марічки загинула під Києвом. 

Концерт пройшов на сцені offWOMEX stage, аудиторія налічувала понад 200 осіб. Після концерту у музикантів відбулися інтерв’ю з провідними музичними медіа світу. 

У Лісабоні представили фотопроєкт про джазменів на війні, кіно та концерт

Кінопоказ “Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко

Стрічка Ірени Стеценко – трагікомічний мюзикл про сімох учасниць українського гурту Dakh Daughters. Кінематографічне кабаре показує красу та труднощі життєвого шляху музиканток у країні, що проживає революцію та війну. 

Після показу відбулася дискусія, яку модерувала Альона Дмуховська (Music Export Ukraine).  

Перший український стенд

На першому українському стенді в історії WOMEX було розміщено промоційні матеріали про українську музичну індустрію, а також фотовиставку «Українські джазмени на війні». Стенд користувався великим попитом серед представників міжнародної фахової аудиторії. Делегати від Українського інституту та Music Export Ukraine одержали нові численні запити на співпрацю та надали велику кількість консультацій міжнародним фахівцям та представникам іноземних медіа 

Central & Eastern European Networking Session

Нетворкінг сесія була ініційована нашими партнерами Katowice JazzArt Festival (Польща) та Hangveto (Угорщина), у якій взяли участь Andras Lelkes, Martyna van Niewland, Мар’яна Бондаренко від Українського інституту та Альона Дмуховська від Music Export Ukraine.  

У ході дискусії було висвітлено актуальний стан музичної індустрії в Україні та проблем, з якими зараз стикаються музиканти, які залишилися в Україні, а також інші представники української музичної індустрії. Було обговорено проблеми та нинішній стан освітніх музичних закладів, можливість та умови проведення концертів в умовах війни, а також можливості підтримки та взаємодії з міжнародними партнерами. 

Україна на Worldwide Music Expo 2022

Делегати від України

Ірина Лобанок (музикантка гурту «Крапка-Кома»), Дарія Лелеко (бандуристка), Мар’яна Бондаренко (Український інститут), Альона Дмуховська (Music Export Ukraine), Діана Дадонова (Music Export Ukraine), Анастасія Показ (музична менеджерка, продюсерка).