Школярі з Донбасу та етно-пісні з віршами Жадана на сцені віденського Фолькстеатру
Дводенний фестиваль «Український листопад» відбувся на сцені Volx / Margareten — однієї зі сцен віденського Фолькстеатру
15-16 листопада австрійські та українські глядачі відвідали українську документальну виставу «Місто з собою» режисера Георга Жено та концерт зі спеціальною програмою від неперевершеної Мар'яни Садовської.

«Місто з собою — це вистава, яка складається з документальних матеріалів, зібраних у прифронтових зонах, — коментує драматургиня проєкту Анастасія Косодій. — Я особисто працювала у Бахмуті, а мій колега Денис — у Попасній. Це наш перший виступ не в Україні. Зараз іще готуємо третю частину в Миколаївці, і тоді виставу буде завершено. Вона має таку назву, оскільки у ній діти, школярі, розповідають, що вони забирають із собою, коли їдуть із цих міст. Я вперше приїхала на Донбас у 2017 році і відтоді багато працювала з цим регіоном – ми працювали з дітьми, проводили майстер класи. Мені здається, що зараз на сході України має також творитися українська культура, тому що там є найочевидніша практична потреба у її присутності. Досі було дуже мало культурних продуктів, які б репрезентували ці міста».

Після перформансу відбулася дискусія про проєкт та його соціальну значимість.

«У моєму житті цей проєкт кардинально все змінив, — говорить Діма, учень 10 класу із міста Бахмут. — Я дуже люблю мистецтво, і коли до нас в місто приїхали з цим проєктом, я дуже зацікавився театром. У процесі нашої роботи я дуже змінився, і я дуже радий взагалі працювати з однолітками з Попасної, з нашими викладачами, які про нас піклуються».

Завершила фестиваль «Український листопад» Мар'яна Садовська з концертною програмою «Ніч лише починається».

Програму цього перформансу співачка склала з народних пісень у власній обробці, які збирала у своїй експедиції по селах Донецької і Луганської областей у 2016 році. Мар'яна поєднала їх з віршами Люби Якимчук і Сергія Жадана.

Перформанс співачка виконувала трьома мовами — українською, німецькою і англійською. За словами Садовської, публіка не сприймає це виконання, як передачу суто українського досвіду: «На концерті у Дрездені, наприклад, до мене прийшли багато мігрантів та біженців, і вони ділилися зі мною, що у творах вони віднайшли кожен щось своє. Коли з тобою діляться такими переживаннями — це дуже велика відповідальність».

Хоча Мар'яна Садовська добре відома в Європі, у Відні вона виступила вперше. Музикантка викликала шалені емоції в аудиторії: публіка викликала її «на біс» чотири рази.

«Український листопад» відбувся в рамках програми двостороннього Року культури Україна-Австрія 2019.