«Свої. Корінні»: онлайн-концерт за участі KHAYAT, Бенду Усеіна Бекірова та Айсель Баліч
Сучасні кримськотатарські та українські артисти на запрошення Кримського Дому та Українського інституту виступлять разом у спільному онлайн-концерті «Свої. Корінні». Концерт транслюватиметься 9 серпня о 14:00 на цифрових платформах партнерів проекту — Кримського Дому, Українського інституту та Суспільного телеканалу UA: Крим.

Виконавці поєднають етнічну, авторську та джазову музику народів, які живуть в Україні. Символічно, що концерт відбудеться 9 серпня — в цей день, за рішенням ООН, відмічається Міжнародний день корінних народів світу, щорічний день солідарності з корінними народами, розповідає Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова:

«Для кримських татар, караїмів та кримчаків Міжнародний день корінних народів - це не просто чергове свято, а привід нагадати світові про права і свободи, які щоденно порушує держава-агресор в Криму, але також показати культуру. Музика — той вид мистецтва, який вплітає голоси українців і кримських татар в одну канву, демонструючи єдність і багатоголосся історій, тому участь українських та кримськотатарських виконавців — це також символічне культурне відтворення діалогу та взаємопроникнення культур».

У концерті візьмуть участь Бенд Усеіна Бекірова — українсько-кримськотатарський джазовий колектив, що грає у стилях, фанк, фьюжн та інших, співачка Айсель Баліч, — володарка міжнародних премій, артистка, яка проживає у Криму і працює з напрямом етно — джаз, фолк, фолк-рок та rhythm and blues, а також фіналіст дев'ятого сезону «Голосу країни», фіналіст Національного відбору на «Євробачення-2020» український співак і автор пісень, який працює у жанрі фольктроніка — KHAYAT.

«Поєднання українських та кримськотатарських мотивів відкриває нові виміри сучасної музики та дозволяє вести глибший сенсовний діалог мовою мистецтва. Більше того, всі три корінні народи України походять з Криму, тому зйомки проекту відбувались на півострові та в Києві — бо зв'язки неможливо штучно розірвати, коли вони природні», — пояснює ініціативу заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв.

Дивіться трансляцію концерту 9 серпня о 14:00 на фейсбук-сторінках Кримського Дому, Українського інституту та Суспільного телеканалу UA: Крим, а також на YouTube-каналі Суспільного телеканалу UA: Крим.

Корінний народ — автохтонна етнічна спільнота, етногенез якої відбувся на території України, є етнічною меншістю та не має власної держави за межами України. Корінними народами в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки. Більшість з них проживає на території окупованого Криму.

Кримський Дім — місце концентрації кримської енергетики у культурній, освітній, інформаційній, правозахисній сферах на континентальній Україні.

Український інститут — це державна установа, яка налагоджує міжнародні культурні зв'язки між людьми та інституціями і створює можливості для взаємодії українців зі світом.