Онлайн-концерті «Свої. Корінні» – виступи сучасних кримськотатарських та українських артистів на запрошення Кримського Дому та Українського інституту.
Про подію
Концерт транслювався 9 серпня о 14:00 2020 року на цифрових платформах партнерів проєкту — Кримського Дому, Українського інституту та Суспільного телеканалу UA: Крим.
Виконавці поєднали етнічну, авторську та джазову музику народів, які живуть в Україні. Символічно, що концерт відбувся 9 серпня — в цей день, за рішенням ООН, відмічається Міжнародний день корінних народів світу, щорічний день солідарності з корінними народами, розповідає Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова:
«Для кримських татар, караїмів та кримчаків Міжнародний день корінних народів – це не просто чергове свято, а привід нагадати світові про права і свободи, які щоденно порушує держава-агресор в Криму, але також показати культуру. Музика — той вид мистецтва, який вплітає голоси українців і кримських татар в одну канву, демонструючи єдність і багатоголосся історій, тому участь українських та кримськотатарських виконавців — це також символічне культурне відтворення діалогу та взаємопроникнення культур».
Виконавці
У концерті взяли участь Бенд Усеіна Бекірова — українсько-кримськотатарський джазовий колектив, що грає у стилях, фанк, фьюжн та інших, співачка Айсель Баліч, — володарка міжнародних премій, артистка, яка проживає у Криму і працює з напрямом етно — джаз, фолк, фолк-рок та rhythm and blues, а також фіналіст дев’ятого сезону «Голосу країни», фіналіст Національного відбору на «Євробачення-2020» український співак і автор пісень, який працює у жанрі фольктроніка — KHAYAT.
«Поєднання українських та кримськотатарських мотивів відкриває нові виміри сучасної музики та дозволяє вести глибший сенсовний діалог мовою мистецтва. Більше того, всі три корінні народи України походять з Криму, тому зйомки проекту відбувались на півострові та в Києві — бо зв’язки неможливо штучно розірвати, коли вони природні», — пояснює ініціативу заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв.
Корінний народ — автохтонна етнічна спільнота, етногенез якої відбувся на території України, є етнічною меншістю та не має власної держави за межами України. Корінними народами в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки. Більшість з них проживає на території окупованого Криму.
Організатори
Кримський Дім — місце концентрації кримської енергетики у культурній, освітній, інформаційній, правозахисній сферах на континентальній Україні.
Український інститут — це державна установа, яка налагоджує міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створює можливості для взаємодії українців зі світом.